1 2013 04 16 0854Мешканка Львова створила петицію, де вимагає зупинити реорганізацію (ліквідацію) психоневрологічного диспансеру.

"За статистикою, протягом останнього року дитяча інвалідність по психіатрії зросла майже у півтора рази. Є гостра потреба у розширенні штату кваліфікованого персоналу. Натомість Департамент охорони здоров'я ЛОДА пропонує реорганізацію, яка, очевидно, потягне за собою скорочення робочих місць для й так не достатньої кількості спеціалістів", - пише авторка петиції.

Під реорганізацією мається на увазі приєднання до комунального закладу Львівської обласної ради "Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр".

"Сьогодні на обліку у дитячому психоневрологічному диспансері перебувають близько 14 000 осіб зі всієї області, для яких виділено 60 ліжко-місць та 30 місць денного стаціонару. Очевидно, що для Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру взяти на баланс таку кількість хворих та надати своєчасне обслуговування - це непосильне завдання, яке у свою чергу призведе до погіршення якості медичних послуг достатньо особливій категорії дітей", - йдеться у петиції.

"Я розумію, що приміщення по Драгоманова 58 досить привабливе, і коштує дуже багато. Мені особисто не принципово де саме буде диспансер, так само як для решти батьків. Але будьте ласкаві – надайте відповідне по розмірам приміщення у іншому районі міста, а не робіть цирк з реорганізацією, роблячи вигляд, що від того не постраждають пацієнти! Адекватно мислячим людям зрозуміло, що об’єднання з Західноукраїнським спеціалізованим дитячим медичним центром – це утопія, яка вдарить в першу чергу по дітям", - пише Ольга Панасюк, мати особливої дитини.

Професор Олександр Фільц, який подав ідею реорганізації закладу, зараз відхрещується від дій влади.

"Приблизно 2,5 роки тому я пропонував нашій місцевій владі і психіатричній спільноті зробити психіатричне об’єднання, щоби централізувати менеджмент психіатричної служби. Але не з метою того, щоби скорочувати ці підрозділи, які працюють, а навпаки – у цій концепції ми хотіли об’єднати лікарні і диспансер, а також приєднати до такого об’єднання психіатричний стаціонар у Міжгайцях Самбірського району та Червонограді, які занепадали. Цю концепцію ми розробляли разом із партнерами із Німеччини, з якими є підписана офіційна угода на рівні області. Німецькі колеги їздили у Міжгайці, Червоноград і нашу ідею схвалили. Це була концепція, яка зберігала усі маленькі стаціонари. З них ми хотіли зробити локальні центри. Кожен із цих малих стаціонарів мав виконувати свої дуже спеціалізовані завдання. Усі ці підрозділи мали працювати у більш скоординованому ритмі та потоці", - коментує професор.