111111Шевченківський районний суд Львова відмовив у задоволенні позову мешканців Брюховичів до Львівської міськради і підприємства громадської організації «Асоціація інвалідів захисників вітчизни «Львівська здравниця» про скасування передачі цьому підприємству у постійне користування 3,46 га землі під недобудованою школою.

Львівська міська рада виступила на боці мешканців і просила суд задовольнити позов у повному обсязі, оскільки рішення Брюховицької селищної ради про передачу землі є незаконним, повідомляє NGL.media.

Але суддя Юрій Донченко вирішив, що позивачі не надали належних доказів порушення їхніх особистих прав, а також обґрунтованих мотивів, яким чином оскаржуване рішення впливає на їхні права, як власників будинків, розташованих на сусідній вулиці. Навіть у разі, якщо рішення селищної ради є протиправними, то треба довести факт порушення їхніх прав. З цієї підстави суд відмовив у задоволенні позову.

Нагадаємо, ділянку із недобудованою школою Брюховицька селищна рада передала у безкоштовне користування ще у 2020 році, формально – для будівництва реабілітаційного центру учасників АТО. Однак пізніше з’ясувалося, що на центр реабілітації запланували виділити лише один відсоток запланованої забудови.

Реальним забудовником ділянки на вулиці Широкій, 2 у Брюховичах виступила запорізька компанія Sensar Development, яка, за словами співвласника компанії Марка Марченка, залучила до «громадського нагляду» за цим проектом одного з керівників оборони Маріуполя Сергія Волинського («Волина»), а також БО «БФ «Сталеві», створений за його ініціативою. Вони презентували новий проект забудови ділянки, згідно з яким реабілітаційний центр становитиме лише 2,5-5% (500-1000 м2) від майбутньої забудови.

На ділянці вже вирізали значну частину дерев, частково розібрали недобудовану школу і почали будівництво, яке наразі призупинене. Загалом ділянку хочуть забудувати апартаментами та готелем, але такі об’єкти відсутні у виданих містобудівних умовах та обмеженнях для забудови ділянки. Документом передбачено будівництво багатофункціонального комплексу громадського призначення у складі реабілітаційного центру для учасників ООС (АТО), спортивного комплексу, дитячого садка, центру дитячого дозвілля, навчально-наукового центру, торгово-розважального центру з офісними приміщеннями та трансформаторної підстанції.

Щодо цієї ділянки і недобудованої школи на ній також триває досудове розслідування у кримінальному провадженні. Проте всі арешти на це майно в рамках кримінального розслідування були зняті. Також є три позови від прокуратури та Львівської міської ради, але рішень ще не має.

У вересні 2023 року депутати Львівської міськради дали протокольне доручення заступнику міського голови з містобудування створити робочу групу стосовно ситуації, яка склалася з земельною ділянкою. Наразі вже відбулося кілька засідань групи, але ні представники підприємства громадської організації «Асоціація інвалідів захисників вітчизни «Львівська здравниця», ні представники самої ГО на засідання не з’являються. На них приходить хіба Марк Марченко  із Sensar Development, який категорично відмовився надати будь-які документи, що підтвердили б наявність у компанії договірних відносин щодо забудови ділянки.

До слова, документи, які уповноважують запорізьку компанію здійснювати забудову на земельній ділянці, досі не оприлюднила громадськості.