5805b34f092cd news1454472993 1200Під час зустрічі із представниками "Укрнафта" представники влади Борислава висунули до підприємства низку вимог. Також робоча група опрацьовує питання щодо надання унікального статусу міста Борислава не лише в Україні, а й у Європі, як єдиного міста, на території якого проводиться нафтогазовидобуток. Про це повідомляє Status Quo із посиланням на Бориславську міськраду.

10 липня у сесійному залі Бориславської міської ради відбулася зустріч із представниками приватного акціонерного товариства "Укрнафта", на якій вкотре обговорювалися проблемні питання діяльності підприємства на території нашого міста. Цього разу знову зачепили тему сплати податків "Укрнафтою" до міського бюджету Борислава.

На зустрічі були присутні міський голова Ігор Яворський, Народний депутат України Богдан Матківський, заступник голови правління, виконавчий віце-президент із видобутку та переробки ПАТ "Укрнафта" Маврикій Калугін, директор Бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ "Укрнафта" Олег Мальчик, депутати міської ради та представники громадських організацій.

Для роботи над розробкою варіантів вирішення чималої кількості проблем, які виникли внаслідок тривалого нафтовидобутку на території міста, було створено робочу групу із представників місцевої влади, депутатського корпусу, громадських організацій, науковців, нафтовиків та самих бориславців. Минулого тижня група активно працювала і в результаті виробила ряд пропозицій, які були озвучені на зустрічі та обговорені безпосередньо із представниками ПАТ "Укрнафта".

У списку пропозицій налічується 16 пунктів:

1. Припинити скидання супутнього нафтового газу в атмосферу та розглянути можливість використання для потреб громади м. Борислава незатребуваний надлишковий газ, який забруднює атмосферне повітря та зумовлює підвищену загазованість у межах житлових зон міста.

2. Зобов’язати надрокористувача сприяти створенню об’єктів (газоелектростанції) з використання відбензиненого газу з метою отримання електроенергії та  теплоенергії, а нафти для отримання бітуму, чи асфальту на користь міста.

3. Забезпечити експлуатацію фонду свердловин Бориславського родовища, згідно проекту розробки родовищ, для забезпечення зменшення загазованості на території м. Борислава, та створити програму відновлення раніше зупинених нафтових свердловин з залученням сучасних технологій.

4. Розписати перелік та об’єм виконаних заходів щодо ліквідації наслідків довготривалого видобування нафти і газу для зменшення загазованості навколишнього середовища м. Борислава в 2017-2018 роках, за рахунок коштів ПАТ "Укрнафта".

5. НГВУ "Бориславнафтогаз" спільно з постійною депутатською комісією з питань екології та охорони навколишнього природного середовища  проводити постійний моніторинг:

1) роботи вакуумно-компресорних станцій.

2) перевірки виконаних заходів щодо ліквідації наслідків довготривалого видобування нафти і газу в 2017-2018 роках, згідно з передбаченими  коштами  ПАТ "Укрнафта".

3) здійснення технічного діагностування стану мережі вакуумопроводів та усунення виявлених дефектів.

6. Надати заходи, які проводяться НГВУ "Бориславнафтогаз" з недопущення забруднення р.Тисмениця та її приток, забруднення грунту та акти виконаних робіт з рекультивації земельних ділянок.

7. Надати інформацію про кошти, які виділялись для ремонту доріг, що знаходяться на балансі НГВУ "Бориславнафтогаз", та які роботи були проведені.

8. НГВУ "Бориславнафтогаз" спільно з постійною депутатською комісією з питань екології та охорони навколишнього природного середовища здійснити інвентаризацію усіх свердловин експлуатаційного фонду і об’єктів нафтогазовидобутку з відеореєстрацією їх стану на території м. Борислава.

9. Провести інвентаризацію земельних ділянок  під  опорами ліній електропередач, свердловин та інших обєктів, які знаходяться на балансі НГВУ «Бориславнафтогаз».

10. Забезпечити проведення регулярного моніторингу загазованості міста та промислових об’єктів, аналізувати динаміку змін   спільно з постійною депутатською комісією з питань екології та охорони навколишнього природного середовища.

11. НГВУ "Бориславнафтогаз" приймати дольову участь у підтриманні  в належному стані об’єктів інфраструктури міста (дороги, водозабори та інше).

12. Оскільки місто Борислав єдине у світі, що розташоване на найстарішому нафтогазовому родовищі з важковидобувними запасами і виснаженими покладами, то за світовою практикою і недавніми державними документами в Україні (Указ Президента України  №433 від 17.06.1996р., втратив чинність на підставі Указу Президента N 1858/2005  від 27.12.2005) видобуті нафта і газ повинні звільнятися від сплати рентної плати. Вивільнені кошти по сплаті ренти направити на соціальні та економічні потреби м.Борислава.

13. Щоквартально подавати інформацію у відділ оборонної роботи, цивільного захисту та охорони довкілля Бориславської міської ради щодо видобутку флюїдів з надр Бориславського нафтового родовища та пояснень причин змін рівня їх обсягів відповідно до форми 6-ГР.

14. Зберегти за підрозділами ПАТ "Укрнафта", які знаходяться на території м.Борислава статус відокремлених, з уповноваженнями самостійно сплачувати податок на доходи фізичних осіб.

15. Надати перелік стаціонарних джерел забруднення, за які проводиться сплата екологічного податку, з зазначенням їх  місця розташування.

16. Ряд положень, викладених у звіті щодо оцінки впливу на довкілля планової діяльності з видобування корисних копалин НГВУ "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта" на Бориславському нафтогазоконденсатному родовищі, зокрема в частині забруднення атмосферного повітря, ґрунтів, водойм, біотичних ресурсів є недостовірними,  носять загальний характер і потребують уточнення.

За словами народного депутата Богдана Матківського завданням робочої групи є також опрацювання питання щодо унікального статусу міста Борислава не лише в Україні, а й у Європі. Також результати напрацювання робочої групи стануть дорожньою картою всіх інституцій як влади, так і ПАТ "Укрнафта" та ляжуть в основу вирішення проблем міста Борислава, як єдиного міста, на території якого проводиться нафтогазовидобуток.

Та міський голова Борислава Ігор Яворський зауважив – оскільки процес перемовин іще триває, то усі усвідомлюють, що без втручання держави проблематику пов’язану із подоланням наслідків тривалого нафтовидобутку на території бориславського родовища вирішити не вдасться, тому подальший розвиток подій залежить уже і від активної позиції депутатів Верховної Ради України.