1 39119356 1062220173940114 1988378736298295296 nУ місті Миколаєві, що на Львівщині, на території кар'єру ПАФ "Дністер" сміттєві інфільтрати продовжують витікати на території місцевого сміттєзвалища.

Як повідомляють місцеві активісти, вже як кілька днів невідомі особи засипають озеро з ймовірними інфільтратами.

При цьому, як наголосив Андрій Баранецький у своєму коментарі кореспондентці Форпосту, при проведенні відеозйомки, невідомі робітники одразу тікають.

Почалось з того, що місцеві мешканці помітили як на сміттєзвалище привозять куди більше тонн львівського сміття, ніж було погоджено у договорі.

«Ми би не були проти помогти Львову, але не такою ціною», - коментує Андрій Баранецький, місцевий житель.

З його слів, згідно їхніх підрахунків, вантажівки зі сміттям привозять набагато більше тонн, ніж мали б. До того ж, у договорі мова йде про сортоване сміття. На справді ж ситуація абсолютно протилежна.

Після вияснення ситуації та блокування ввезення сміття зі Львова, активісти звернули увагу на водойму, якої раніше на сміттєзвалищі не було.

Як повідомив Форпосту Андрій Регуш, кандидат технічних наук, прибувши на місце виявлення озера, припустив, що це, швидше за все, інфільтрати.

«Діаметр водойми є приблизно метрів з 10, чорно-коричневого кольору, що візуально похоже на інфільтрати», - запевнив науковець.

Зі слів мешканців – звертались всюди, куди могли. Реакції нуль. Щоправда, невідомі люди почали засипати озеро. І якщо це справді інфільтрати, то таким методом просто намагаються приховати злочин.

«Реакції влади не буде, їм то не вигідно – скандал. Як то би мало бути – громада сама збирає кошти на експертизу або звертається до депутатів. Експертиза дорога. І якщо вона би показала, що це інфільтрати, то їх треба утилізувати. Не засипати, а утилізувати - зібрати, очистити та спустити в каналізацію. Там є два озера. Інше не похоже на те щоб було з інфільтратами. Воно більше набагато, також має дивний колір. Можливо, це дощова вода. Не берусь робити якісь висновки», - резюмує Андрій Регуш.

Крім того, ніхто навіть не намагається якось врегулювати ситуацію із самим сміттям. Лише місцева громада з активістами проводить акції та чергує біля самого сміттєзвалища, контролюючи ввіз відходів. Андрій Баранецький розповів, що їм пообіцяли скликати сесію, де мали б вирішити цю проблему. Однак, вже двічі цього зробити не вдалось.