Для археологічної виставки «Врятовані скарби підземного Львова», яка об’їхала усю Польщу, не можуть знайти місця для експонування у Львові. Про це учора, 12 вересня, під час урочистостей з нагоди відзначення професійного свята Дня археолога повідомила т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук, передає Гал-інфо.
За її словами, знахідки археологів, які експонували в Польщі, повертаються в Україну, але у Львові археологи не можуть знайти місця для її експонування.
Вона також додала, що цю виставку ще не бачили у Львові.
Інформацію про відсутність площі для експозиції підтвердив і директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України Олег Осаульчук.
Нагадаємо, що археологи вже неодноразово наголошували на потребі створення археологічного музею у Львові.
Також додамо, що виставку «Врятовані скарби підземного Львова» експонували у Кракові, Любліні, Варшаві, Вроцлаві та Познані.
На виставці представлено кілька сотень знахідок, які були знайдені під час розкопок «Рятівної археологічної служби» в центральній частині Львова, починаючи з 2000-років. Експозиція презентує щоденне життя містян та здебільшого речі, якими вони користувались у побуті: глечики, глиняний та скляний посуд, горнятка, дитячі свищики, люльки.
Водночас, є в експозиції і такі рідкісні та цікаві знахідки як-от давньоруські енколпіони ХІІ-ХІІІ ст., бронзова фігурка блазня з XIV ст., олов’яно-свинцева таця XV-XVI ст. з найдавнішим, відомим історикам, гербом Львова вибитим на металі.
Історію Львова крізь призму археологічних знахідок розповідають 30 тематичних банерів. Окрім цього, виставка доповнена репродукціями давніх планів Львова, панорамними видами міста, а також фотографіями з місць розкопок фотомитців Віталія Грабара та Романа Шишака, та картинами відомих митців: Оксани Андрущенко, Тараса Беняха, Володимира Богуславського, Галини Дудар та Лесі Квик.