38b3ef9fbb5888e8Двоє професорів "Львівської політехніки" Дмитро Федасюк та Володимир Павлиш передали на потреби незрячих дітей 332 тисячі гривень. За ці гроші надрукували тираж книжок шрифтом Брайля.

Про це Суспільному розповіла директорка Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксана Потимко.

Цьогоріч двоє львівських вчених отримали Державну премію в галузі освіти. Сума кожної із них становить 166 тисяч гривень. Науковці, які подавалися на премію ще у 2019 році, вирішили використати ці кошти задля потреб незрячих дітей.

"Ідея була така: якщо виграємо цю премію, передамо кошти для потреб незрячих. Хотілося надрукувати для дітей не просто художню книгу, а книгу про науку, яка б стимулювала молодих людей розвиватися", — каже доктор технічних наук Дмитро Федасюк.e76e32a7743a0747

У результаті прийшли до висновку надрукувати науково-популярну книгу «Цікава хімія» Юлії Смаль. У двотомній книзі, яку надрукували шрифтом Брайля, авторка доступною мовою пояснює явища природи та описує хімічні досліди.

«Зазвичай шрифтом Брайля друкують дві-три книжки, дуже рідко до 15 книжок. Львів друкує 50 книжок. 4 січня ми будемо цю книгу відправляти по всій Україні: у спецшколи, інтернати, універсальні та спеціалізовані бібліотеки. Сотні й тисячі дітей будуть користуватись цими книжками», — каже Оксана Потимко.a989eb448f2c434d

Книга має не лише паперову, але й аудіоверсію, яку озвучили львів’яни. Прочитати ці книжки можна буде звернувшись до звичайної чи спеціалізованої бібліотеки або ж до онлайн-бібліотеки «Львівської політехніки».

«Сюди можуть звернутися діти з усієї України. Тобто дитина з міста Олешки Херсонської області може написати нам на електронну пошту або подзвонити, що вона хоче таку книжку, і ми «Укрпоштою» (для незрячих ця послуга безкоштовна) висилаємо дитині цю книжку, через кілька днів вона її отримує, читає та повертає назад», — додає Оксана Потимко.eabf729538211f51

Примірники цієї книжки вручили також дітям, які брали участь у проєкті «Казка на білих лапах» з Дніпра, Рівного, Великого Любіня та Миколаєва.

Частину коштів науковці віддали для покупки смартфону з озвученою програмою для незрячого хлопчика-сироти Анатолія Нечкалюка з Вінниччини.