frankovskaya oblast gorno lyzhnyy kurort bukovel 1 650x410Жорсткий карантин, введений через пандемію коронавірусу в Україні, буде діяти протягом 17 днів – з 8 по 25 січня 2021 року. Чи можна планувати відпустку в Карпатах, поки триває локдаун? Таке питання цікавить багатьох туристів. Як виявилося, сезон відпочинку в Карпатах продовжується, незважаючи на посилення карантину. Але є й певні обмеження.

Втім, багато хто поїхав на відпочинок у Карпати саме в перший день посиленого карантину: 8 січня біля відомого курорту Буковель утворилися черги з автівок, пише РБК-Україна.

"Перший день локдауну. Добре, що гірськолижним курортам дозволили працювати, можна постояти в кількакілометровій черзі на Буковель", – написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Ярослав Іваночко.

На фото - кілька десятків машин, які стоять на засніжених дорогах поміж гір.kfghgfgjh

Крім того, людей багато й на самому курорті Буковель:136749768 1883046498527901 944727653988130683 n 1

Як будуть працювати курорти Карпат під час локдауну

Гірськолижним курортам, таким як Буковель, Драгобрат, Мигове та Славське, під час посиленого карантину працювати дозволили, але з певними обмеженнями. Ресторани в готелях з 8 по 24 січня закривають до відвідування. Але самі готелі та гостьові будинку працюють.

Керівник одного з готелів на курорті Драгобрат Юлія Аврашко зазначає, що харчування гостям готелів нададуть. Але гостей з вулиці приймати не будуть. Ресторани працюватимуть тільки у форматі "на винос", пояснює вона.

За словами опитаних РБК-Україна власників приватних вілл на курорті Буковель, місцеві підйомники роботу не змінюють: відкриті вони чи ні - можна перевірити на веб-камерах курорту в google-пошуку.

На відомому гірськолижному курорті Славське у Львівській області зараз відпочиває киянин Ігор Саєнко разом з сім'єю. У розмові з РБК-Україна він каже, що замовляє їжу в ресторанах на винос, харчуючись у номері.

"Ми зупинилися в приватному гостьовому будинку. Проблем з харчуванням немає в тому сенсі, що це та сама ресторанна їжа, але обідаємо і вечеряємо ми у себе в кімнаті, а не в закладі. Що стосується самої "гірськолижки", то різниці в роботі до введення локдауну і після я не помічаю. Всі підйомники працюють, як і раніше", - розповідає він.

Водночас на курортах будуть закриті катки та інші місця масового скупчення людей. Будуть закриті і ярмарки біля новорічних ялинок.

Чи доступні спа-центри в готелях

Консультант сфери гостинності та керуюча "Green Park Hotel Трускавець" Ілона Ремигайло каже, що за вимогами так званого локдауну готелі на всій території України можуть продовжувати роботу.

"Під забороною, проте, залишається робота ресторанів, спа-центрів, інших громадських зон. Обслуговування ресторану в нашому готелі повністю переведено на доставку в номер. Басейн і сауни працювати не будуть, спа-процедури доступні гостям за попереднім записом. Готелі чекають гостей, дотримуються всіх заходів санітарної та протиепідемічної безпеки", - відзначає вона.

Санаторії закриваються, але екскурсії можна проводити

Туристам під час локдауну радять уважно перевіряти інформацію про роботу готелів в Карпатах: деякі закриті зовсім, інші працюють в обмеженому режимі, а інші зовсім не змінювали розкладу роботи й активно приймають гостей.

Більшість державних санаторіїв карпатського регіону на час локдауну вже закриті, говорить РБК-Україна Сергій Прокоп, гід-екскурсовод із санаторію "Карпатія" на Закарпатті.

"На цей час працюють переважно лише приватні готелі. Наявність місць треба перевіряти у кожному окремому випадку. Але державні – закриті. Точно знаю, що в нашому регіоні на час карантину припинили роботу санаторії, такі як "Шаян", "Синяк", "Сонячне Закарпаття", - зазначає Сергій Прокоп.

Він нагадує, що транспортне сполучення у період локдауну з 8 січня в Карпатах та інших регіонах не заборонене. Відповідно, можна їздити на екскурсії: кількість людей не повинна перевищувати кількість сидячих місць в автобусах.

"Гіди готові працювати, це не заборонено. Головне – дотримуватися всіх карантинних вимог. Але річ у тому, що туристів дуже мало, і екскурсій зараз проводять вкрай рідко. Але природні парки й комплекси можна відвідувати вільно. Наприклад, можна поїхати на Синевир, подивитися скельний комплекс Тустань", - додає гід.

"Ціни у Буковелі зростуть"

До речі, деякі готелі в Карпатах почали запускати рекламні кампанії в соцмережах, акцентуючись на карантині та пропонуючи знижки на проживання саме в цей період. "Проведіть локдаун в Карпатах", "відпочиньте під час карантину в горах" – закликають на сторінках деяких готелів.

Така логіка готельєрів під час локдауну - цілком зрозуміла, каже заступник керуючого одного з готелів в Карпатах Світлана Зінченко. У готелях побоюються відтоку і без того невеликої кількості туристів, намагаються залучити акціями та "гарячими" пропозиціями.

"З іншого боку, такі курорти як Буковель можуть заробити на посиленому карантині навіть більше, ніж до нього. Судячи з кількості туристів, багато хто вирішив "перечекати" локдаун саме там. Ціни в Буковелі прогнозовано зростуть. Але в інших місцях залишаться вигідні варіанти: там, куди їдуть набагато рідше. Всі знають Буковель, але в Карпатах - немало інших цікавих місць", - пояснює Світлана.

Заощадити під час відпочинку в горах можна, відшукавши житло в менш туристичних та не таких "розкручених" місцях, нагадує вона.