35678Після завершення процесу придбання квартири в новобудові настає час подумати про ремонт та оздоблення приміщення. Квартири в житлових комплексах зазвичай здають без чистового оздоблення, тому питання, з якого етапу ремонту починати, є надзвичайно актуальним для нових власників. Отже, хоч би які питання вас цікавили — з якого етапу розпочати ремонт, кого залучити до команди, де шукати матеріали або як зекономити кошти, — всі вони дуже важливі для успіху вашого проєкту. У цій статті ми розглянемо, як почати ремонт квартири в новобудові та планувати кожен етап заздалегідь.

Ремонт у новобудові: на що важливо зважати

Із чого починається ремонт у квартирі? Перед початком робіт важливо проаналізувати такі аспекти:

 1. Перепланування та перегородки. Подумайте, чи хочете ви змінювати планування квартири, зносити старі або монтувати нові перегородки. Визначте, які зміни необхідно провести в приміщенні та як це вплине на комунікації й інтер'єр.
 2. Меблі й інтер'єр. Перед початком ремонту визначте, які меблі плануєте встановити. Це допоможе вам правильно розмістити розетки, вимикачі та інші елементи. Оберіть дизайн інтер'єру та стиль, який вам до вподоби.
 3. Матеріали оздоблення. Визначте, які матеріали ви плануєте використовувати для оздоблення підлоги та стін, а саме: варіанти плитки, ламінату, фарби та інших покриттів, відповідно до вашого бюджету й обраного стилю.
 4. Інженерні комунікації. Заплануйте прокладання інженерних комунікацій, таких як електрика, водопостачання, опалення та вентиляція. Важливо, щоб усі системи працювали ефективно та задовольняли ваші потреби.

Якщо вам важко самостійно розробити план і дизайн-проєкт, зверніться по допомогу до фахівців. Архітектори, дизайнери й інженери допоможуть вам створити повноцінний проєкт, прислухаючись до ваших побажань, і складуть кошторис на роботи. Це допоможе вам провести попереднє оцінювання витрат і спланувати бюджет на ремонт квартири в новобудові.

Хто виконує ремонт у новобудові  

Власники квартир у новобудові постають перед дилемою: виконувати ремонт своїми руками чи наймати професіоналів. Обидва варіанти мають свої переваги та недоліки.

 • Ремонт власними силами. Цей варіант дає вам можливість особисто контролювати всі етапи ремонту, включно з вирівнюванням стін, фарбуванням, укладанням плитки тощо. У такий спосіб ви зможете заощадити гроші, якщо володієте необхідними навичками. Однак це також потребує багато часу й зусиль.
 • Робота з ремонтними бригадами. Залучення професіоналів підвищить оперативність ремонту, ви заощадите власний час і матимете впевненість у якісному результаті. Проте цей варіант зазвичай передбачає додаткові витрати на матеріали та роботу бригади.

Вибираючи спосіб ремонту, зважайте на свої навички, бюджет і час. Окремо розглянемо варіанти і з чорновим ремонтом, і з чистовим оздобленням, і взагалі без ремонту.  

Чорновий ремонт

Чорновий ремонт є важливим етапом в оздобленні будь-якого житла. Його мета – підготовка приміщення для подальших оздоблювальних робіт. Розгляньмо основні аспекти чорнового ремонту:

 • Зведення перегородок: на цьому етапі створюються внутрішні стіни й перегородки за планом житла.
 • Прокладання каналізаційних і водопровідних труб: проведення підготовчих робіт для подальшого з'єднання з системами водопостачання та каналізації.
 • Прокладання електропроводки та інших комунікаційних систем.
 • Вирівнювання стелі та стін.
 • Заливання бетонної стяжки на підлозі.
 • Монтаж радіаторів опалення: встановлення опалювальних приладів, їхнє підключення до системи опалення будинку.

Важливо уважно поставитися до чорнових робіт, оскільки їхня якість напряму вплине на якість подальших оздоблювальних робіт.

Чистові роботи

Чистові роботи є завершальним етапом ремонту та передбачають фінальне оздоблення приміщення, а саме:

 • Шпаклювання стін під подальше фарбування або обклеювання шпалерами.
 • Встановлення підвіконь.
 • Фарбування стелі або монтаж натяжного покриття.
 • Фарбування стін або обклеювання шпалерами.
 • Укладання підлогового покриття (ламінат, паркет, плитка тощо).
 • Монтаж керамічної плитки в санвузлах і на кухні.
 • Встановлення сантехніки: ванни, умивальника, унітаза.
 • Монтаж міжкімнатних дверей і плінтусів.
 • Встановлення освітлювальних приладів.
 • Монтаж вбудованих меблів і кондиціонерів.

Без ремонту

Деякі власники квартир можуть вирішити залишити приміщення без будь-якого ремонту. Оздоблювальні роботи можуть бути виконані в майбутньому за бажанням власника.

Основні характеристики приміщення без ремонту:

 • Відсутність будь-яких оздоблювальних робіт.
 • Базовий функціональний стан.

Важливо мати на увазі, що квартира без ремонту в майбутньому потребуватиме додаткового часу та витрат для оздоблення. Цей варіант може бути зручним для тих, хто планує пізніше персоналізувати інтер'єр під свої потреби та вподобання.

67890

Ремонт у новобудові: з чого почати

Перш ніж розпочати ремонт квартири, важливо ретельно спланувати послідовність робіт. Це допоможе уникнути зайвих затримок і проблем у майбутньому. Розгляньмо основні етапи ремонту в новобудові.

Огляд квартири

Першим і важливим етапом перед початком ремонтних робіт у новобудові є детальний огляд квартири. Під час огляду вам слід уважно перевірити стан усіх приміщень, переконатися в правильності зазначеної площі та геометрії кімнат. Для цього у вас має бути план квартири, а також розуміння, що дані, заявлені в плані, відповідають реальності й немає похибок у розрахунку квадратних метрів. Також варто переконатися у функціональності вентиляційних каналів і вікон. Усі отримані дані важливі для подальшого планування та виконання ремонтних робіт.

Складання й узгодження дизайн-проєкту квартири в новобудові

Незалежно від того, замовляєте ви професіонального дизайнера чи розробляєте дизайн-проєкт самостійно, цей етап є важливим для успішного ремонту в новобудові. Дизайн-проєкт дає можливість візуалізувати й наочно побачити, який вигляд матиме ваша квартира після ремонту. Проєкт має передбачати параметри осідання квартири, що допомагає уникнути деформації матеріалів у процесі зіступу. Крім того, дизайн-проєкт дає змогу скласти кошторис усіх необхідних робіт,  визначити порядок їх виконання, узгодити замовлення матеріалів.

Закупівля та підготовка інструменту й будматеріалів

Немає значення, ви збираєтеся виконувати ремонт самостійно чи делегувати професіоналам, підготовка інструментів і закупівля будматеріалів є основним кроком перед ремонтом. Якщо ви вирішили робити ремонт самостійно, переконайтеся, що у вас є весь необхідний інструмент, зокрема дриль, перфоратор, відра, пили, пензлі та інше. Якщо ви звертаєтеся до професіоналів, вам також треба забезпечити їх необхідними інструментами.

Щодо будматеріалів, то краще купувати їх відповідно до графіка робіт, затвердженого в дизайн-проєкті. Так ви уникнете захаращування простору, а матеріали не постраждають від вологи чи впливу інших факторів. Шпалери, плитку та сантехніку рекомендовано замовляти одразу, щоб уникнути випадків, коли вам забракне матеріалу вибраного відтінку чи фактури.

Чорнові та оздоблювальні етапи ремонту

До чорнових робіт належать:

 • Монтаж електропроводки

Перший крок у чорнових роботах після підготовчих етапів — розведення електропроводки. У більшості випадків квартири в новобудовах пропонують без розведених електропроводів, тому це важливий етап. Визначте точне розташування розеток і вимикачів у всіх приміщеннях.

 • Каналізація та розведення сантехнічних труб

Ще однією важливою частиною чорнових робіт є розведення сантехнічних труб і каналізаційних систем. На початку можна використовувати тимчасові крани й унітаз, а після завершення розведення труб і оздоблення стін можна встановлювати стаціонарні сантехнічні прилади.

 • Оздоблення стелі

Оздоблення стелі — наступний етап після завершення чорнових робіт. Вибір методу оздоблення стелі може варіюватися від шпаклювання до встановлення гіпсокартону. Кожен метод має свої переваги й особливості, і ваш вибір залежатиме від ваших уподобань і дизайну інтер'єру.

 • Оздоблення стін

Ремонт квартири в новобудові зазвичай виконують від верху до низу, починаючи зі стелі та закінчуючи підлогою. Тому після оздоблення стелі переходять до стін. Ремонт стін у квартирі, вибір матеріалів і методів їх оздоблення може суттєво впливати на загальний вигляд інтер'єру, тому варто обирати їх уважно, зважаючи на дизайн і стиль приміщень.

 • Підлогове покриття

Коли стяжка підлоги завершена, настав час вибрати та встановити підлогове покриття. Це може бути ламінат, плитка, паркет, дерев'яна дошка або інше покриття, залежно від ваших уподобань. Після укладання підлогового покриття зазвичай встановлюють плінтуси.

 • Встановлення міжкімнатних дверей

Вибір міжкімнатних дверей важливий не лише з погляду дизайну, але й із погляду функціональності й ергономіки. Враховуйте загальний стиль інтер'єру та підбирайте двері, що гармонують із кольорами та стилем приміщень. Матеріал дверей також може варіюватися, вибирайте його з урахуванням практичних і дизайнерських аспектів.

Скільки коштує ремонт квартири з нуля?

Вартість ремонту в новобудові формується з урахуванням різних факторів і може становити значну частину вартості нерухомості. У кошторисі ремонту, зокрема, є оплата праці майстрів, витрати на матеріали, монтаж сантехніки, інженерні комунікації, встановлення міжкімнатних дверей, а також витрати на транспортування, розвантаження та доставку матеріалів на об'єкт.

У деяких випадках, купуючи квартиру, можна обговорити із забудовником варіанти оздоблення й отримати готову квартиру з ремонтом. Проте якщо ви маєте бажання реалізувати власний дизайнерський проєкт і внести власні зміни, вам слід ретельно розробити план ремонту з урахуванням усіх можливих ризиків і витрат. І будьте готові, що бюджет такого ремонту може бути суттєвим. Як показує практика, купуючи квартиру в новобудові без оздоблення, слід розраховувати, що витрати можуть становити приблизно 20-50% вартості житла.  

Ремонт у новобудові: рекомендації від Корпорації Нерухомості РІЕЛ

Якщо ви маєте бажання створити квартиру своєї мрії в новобудові, розгляньте можливість звернутися до дизайнера, який розробить детальний дизайн-проєкт або надасть необхідні консультації. Іноді думка експерта виявляється дуже корисною та цінною, навіть якщо ви плануєте самостійно робити ремонт. Нестандартні рішення можуть сприяти економії коштів у майбутньому.

Одна з переваг квартир у новобудовах – відкритий простір. Дизайнери рекомендують використовувати цей простір раціонально завдяки правильному плануванню.

Насамперед створення проєкту залежить від вашого бюджету й площі квартири. У невеликих приміщеннях фахівці можуть запропонувати багато ідей для покращення функціональності. За наявності значних фінансових можливостей можна розглядати різні стилі інтер'єру, такі як класика або техно. У разі обмеженого бюджету краще зупинитися на сучасних мінімалістичних рішеннях, таких як лофт чи скандинавський стиль.

Щоб забезпечити ергономічність, слід уникати круглих стін, що зменшують корисну площу, особливо в невеликих квартирах. Гіпсокартон може стати ідеальним матеріалом для створення перегородок, оскільки з ним легко працювати і його можна легко покрити фарбою або обклеїти шпалерами. Що стосується підлоги, то керамограніт або плитка є довговічними матеріалами, вони добре підходять для кухні, ванної та передпокою.

Освітлення відіграє важливу роль у дизайні та допомагає створити атмосферу затишку. Для цього можна використовувати люстри різних форм і розмірів. Важливо враховувати призначення кожної кімнати та вибирати відповідні джерела світла.

Вибір кольорів для оформлення приміщень є однією з найскладніших частин дизайну. У спальні краще уникати яскравих кольорів і використовувати пастельну гаму. Теплі кольори й текстури можна використовувати для вітальні, а світлі кольори розширюють простір кухні. Кольори та фактури можна комбінувати для створення гармонійного інтер'єру.

Вибираючи меблі, віддайте перевагу зручним і практичним варіантам, які легко почистити. Меблі, які об'єднують кілька функцій, вдало економлять простір. Якість меблів також важлива, оскільки це довгострокова інвестиція.

Якщо ви бажаєте переглянути доступні варіанти планувань у наших новобудовах, ми можемо запропонувати вам великий вибір доступних пропозицій. Ознайомитися з різними планами квартир і вибрати той, який найкраще відповідає вашим потребам і бюджету, ви можете за цим посиланням.  

Наша команда також готова надати вам додаткову консультацію та відповісти на всі ваші запитання.