Форпост

kolonijaЦього року у виправних колоніях Львівської області внаслідок захворювань померло 6 засуджених. Крім того, один зі засуджених вчинив самогубство. Про це йшлося на нараді за участі прокурора Львівської області Юрія Квятківського.

Як зазначив у своєму виступі прокурор області, необхідність у проведенні даного заходу зумовлена численними порушеннями законодавства, які були виявлені прокурорами під час перевірок діяльності виправних установ.

Як показали прокурорські перевірки, в установах виконання покарань області мають місце факти масового вживання в’язнями алкогольних напоїв і такі, не завжди, викриваються працівниками установ.

За словами прокурора Області Юрія Квятківського, відсутність належного контролю за засудженими призвело до надзвичайних подій. Таких у поточному році у виправних колоніях області було 3, у тому числі і втеча, і вчинення засудженими тяжких злочинів, і акт самогубства.

Важливим є питання додержання вимог медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення ув’язнених та засуджених.

Встановлено, що у поточному році у виправних колоніях області внаслідок захворювань померло 6 засуджених. За дорученням прокуратури області, комісією лікарів департаменту охорони здоров’я вивчено причини смертей цих засуджених.

Так, у низці випадків, такі особи на лікування поступали з установ виконання покарань ДПтС України у важкому стані, з неналежним медичним обстеженням та без верифікації діагнозу на догоспітальному етапі, а в інших – загальний стан здоров’я був летальним. Разом з тим, поряд з об’єктивними причинами, прокурорськими перевірками виявлені випадки грубих порушень вимог ст.116 КВК України при здійсненні лікування засуджених в умовах виправної станови.

Поміж тим, адміністраціями виправних установ не забезпечено обов’язкового медичного огляду в’язнів та персоналу, задіяного на харчоблоках, лікувально-профілактичних, інших роботах.

Не в повній мірі відповідає вимогам законодавству матеріально – побутове забезпечення засуджених.

Як засвідчили перевірки, туалетні кімнати та розташоване санітарно - гігієнічне обладнання перебуває в антисанітарному стані практично у всіх установах виконання покарань.

Виявлено також факти застосування до в’язнів заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку. Так, за результатами перевірок з дисциплінарних ізоляторів, приміщень камерного типу та карцерів звільнено 5 незаконно утримуваних громадян.

На завершення наради, прокурор області звернувся до присутніх керівників виправних установ з вимогою негайного вжиття заходів до усунення виявлених порушень, з метою дотримання прав в’язнів, гарантованих їм Конституцією та законами України, повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області.