eutaУ середу, 5 вересня, відомий львівський тренер зі кіокушинкай-карате Сергій Мутін розповів про те, як їздив лікарнями Львова із сином, що стікав кров’ю. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук. Проте, Міська дитяча клінічна лікарня заперечує зволікання медиків та запевняє, що лікарі надали допомогу вчасно. 

"Мій син, дуріючи перед тренуванням, впав і отримав відкритий перелом плечової кістки. Зовсім не банальна травма. Навіщо це пишу? Просто хочу повідати про мій сьогоднішній день після цього, щоб кожен з нас задумався. Отже, я, розуміючи наскільки все серйозно, як можна швидко накладаю джгут (перелом, відкритий з усіма атрибутами), паралельно набираю швидку. Оператор випитує основні дані і видає сакральну фразу: "немає вільних машин", я питаю орієнтовний час очікування, відповідь "близько години"!!!! Карл-години!!!" – йдеться у повідомленні.

Він не став чекати швидку допомогу і повіз сина, який вже почав втрачати свідомість, самостійно у Львівську комунальну міську лікарню №8.

"Малий втрачає свідомість, як можу ставлю з підручних матеріалів шину, хапаю на руки і везу в 8 травматологію. Під'їзд до травмпункту закритий шлагбаумом, нікого немає! Знову хапаю дитину на руки і біжу в травмпункт. Там черга, чоловік 20, заношу в кабінет. Лікарі, молоді хлопці, бачачи ситуацію всіляко намагаються допомогти як можуть. Але у них немає нічого. Навіть немає з чого зробити шину! Шину!!! У травматології майже мільйонного міста! Ні бинтів! Немає анальгіну для знеболювання. Все потрібно купувати навіть для невідкладних випадків. Нічого немає! Але вони роблять все від них залежне", - пише тренер.

Медики запропонували відвезти дитину в Обласну дитячу лікарню, яка знаходиться на іншому кінці міста, по вулиці Пилипа Орлика. На прохання виділити автомобіль швидкої допомоги, так як в місті пробки – йому відповіли відмовою.

"Кажуть - везіть його на Орлика (в обласну дитячу лікарню). Везіть терміново! У вас велика втрата крові. Я прошу - у вас є машини швидкої допомоги у дворі - зараз година пік, давайте на них з сиреною. Вони мені - вони зайняті, так і ви швидше доїдете самі. Хапаю сина і в машину. Їду. Затори. Центр", - розповів Мутин.

По дорозі чоловік зателефонував у приймальне відділення, щоб там готувалися прийняти дитину. Але замість лікарів, йому довелося самому брати каталку і везти стікаючого кров'ю сина до лікарів.

"По дорозі додзвонююся в приймальне на Орлика. Приїхав, шлагбаум. Два охоронці, бачачи дитини в напівнепритомному стані і в крові, відкривають шлагбаум і впускають до входу. Сам беру каталку-носилки і везу в приймальне. Шукаю ліфт, чортихаюся. У малого відкрилася кровотеча, мабуть, коли я перекладав, потривожив рану. Всі в крові, джгут зняли раніше", - повідомив тренер.

У приймальному відділенні до нього підбігли молоді лікарі, які почали екстрено обробляти рану без наркозу і знеболення. На прохання зробити хлопчикові укол, відповіли, що без дозволу чергового лікаря не мають права. Після обробки рани дитину відправили на рентген, який несправний.

"Обробляють, закривають рану. Всі без наркозу і знеболювання. Дитина кричить не своїм голосом. Прошу зробити укол для знеболювання. Кажуть, без санкції лікуючого (або головного, не знаю) лікаря не можуть. Лікаря немає, він на операції. Відправляють на рентген. Він не працює, цитата - "заглючил, робимо", хвилин 30 чекаємо. Син просто провалюється від болю", - пише Мутин і додає, що після того, як апарат запустили, йому довелося всі маніпуляції проводити удвох з дівчинкою-рентгенологом.

"Забираю сина, везу на оформлення - нікого немає. Денис кричить. Дівчина за стійкою одна. Людей чоловік 10, кожного оформляють хвилин 30. Знову прошу дати знеболююче синові. Але доктора немає", - повідомив чоловік.

Через 30 хвилин з'явився черговий лікар після операції і дав розпорядження готувати дитину до операції і дати йому знеболююче. Але виявилося, що зробити укол в лікарні нікому.

"Приходить лікар, весь мокрий, оперував. Через хвилин 30. Каже, готувати до операції, дати анальгін з димедролом. Везу я і санітарка у відділення. Чергу в операційну, ми треті. Ще раз прошу дати знеболююче! Санітарка каже, вибачте нікому вколоти, на поверх одна санітарка і та на операції!" - написав Мутин.

Він спробував з'ясувати, куди подівся весь персонал лікарні і чому нікому зробити укол.

"Питаю, як так?! Ми третій годину у вас і нікому вколоти. Опускає очі - каже, всі поїхали в Польщу та Чехію. Я пропоную вколоти сам. Вмію, знаю! Відповідає, не можна. Син просто у нестямі від болю. Після травми йде четверта година!!! Нікому!!! Зробити укол!!!! Забирають на операцію, через майже 5 годин після травми", - розповів про відповіді тренер.

Він пояснив, що у нього немає претензій до лікарів, але його шокував стан львівських лікарень і відсутність у них необхідних речей, а також персоналу для екстреного порятунку дитини.

"Обмовлюся, я не маю претензій до лікарів. Всі ці люди-лікарі здійснюють подвиг, працюючи в таких умовах. Хірург-лікар, який вийшов і робив операцію, був у мокрому костюмі. Він стояв і рятував дітей нон-стоп. І не сидів у себе в кімнаті. Всі, хто нас зустрічав - як могли допомагали, але і вони безсилі в цьому бардаку нашої системи охорони здоров'я", - сказано у дописі Сергія Мутіна.

Проте у Міській дитячій лікарні описують ситуацію інакше.

"У відповідь на подання неправдивої інформації, поширеної в соціальних мережах, надаємо покроковий аналіз надання медичної допомоги пацієнту М., яка повністю заперечує викладені факти, є наклепницькою і, очевидно, спрямована на дестабілізацію суспільства, озлоблення людей та плекання негативного відношення до медичної галузі.

Вся нижче приведена хронологія та кроки надання медичної допомоги підтверджується записами з відеокамер та записами електронної реєстрації медичної документації в лікарняній системі «Доктор Елекс». 

Пацієнт прибув до приймального відділення в 17.21год. В 17.25год. до нього з каталкою вийшли ліфтер та охоронець і розпочали транспортування пацієнта в приймальне відділення. До речі, лікарняним ліфтом приймального відділення МДКЛ неможливо користуватись без супроводу ліфтера, який чергує круглодобово. 

Згідно записів камер хірургічного поста приймального відділення в 17.29год. до пацієнта М. в оглядовий бокс зайшов черговий травматолог, який призначив подальшу тактику обстеження та лікування.. В цей час у приймальному відділенні пацієнтів не було, а на посту знаходилась медична сестра та 2 лікарі-інтерни.
 
В 17.34год. пацієнт на каталці транспортується в рентгенкабінет, результат обстеження зафіксований електронною реєстрацією в 17.41год., а в 17.49год. пацієнт повертається в оглядовий бокс приймального відділення. 
В 17.51год.на сестринському посту з батьком розпочатий процес реєстрації історії хвороби, яка знову ж таки о 17.52год.підтверджується електронною реєстрацією. 

При первинному огляді лікарем-травматологом о 17.29год. констатовано перелом, ушкоджена кінцівка зафіксована шиною, на попередньому етапі (8 лікарня) проведено знеболення, в ділянці ліктя 2 точкових рани, пов’язка промокла геморагічними виділеннями. Ознак кровотечі на момент огляду не констатовано.

В 18.11год.прибув персонал із травматологічного відділення з каталкою для транспортування у профільний підрозділ. В 18.30год.пацієнту взято аналізи, о 19.10год. хворого подано в операційну, проведена премедикація, а в 19.25год.розпочато оперативне втручання (закрита репозиція, металоостеосинтез, первинна хірургічна обробка рани), яке завершено через 30хв.
Підсумовуючи вищевикладене, лікарня заперечує факти викладені в соціальних мережах, розцінює як наклеп на установу. Медична допомога пацієнту М. надавалась оперативно згідно локальних протоколів та маршрутів пацієнта, підтвердженням чого є те, що хлопчик у задовільному стані через добу виписаний для продовження лікування в амбулаторних умовах", - каже керівництво лікарні.