1 varianty.lviv .ua 27 1 16 У середу, 12 вересня, о 16:30 в Солом‘янському районному суді м. Києва, за адресою вул. Полковника Шутова 1, судитимуть екс-директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа у справі «танкових двигунів». Про це повідомила громадська активістка та юрист Галина Янко.

"3 серпня мало відбутися перше підготовче засідання по справі Львівського Бронетанкового Заводу «справа танкових двигунів». Розслідування тривало понад два роки і в липні поточного року справа скерована до Солом‘янського районного суду м. Києва для розгляду по суті. П‘ять обвинувачених, 12 адвокатів (принаймі стільки прийшло, однак це точно не всі, які приймали участь на досудовому слідстві). Слухається колегіально. 

2 серпня один з обвинувачених «захворів».... Перенесли на 12 вересня, і є підозра що справу затягуватимуть і надалі. А з медійників тоді був тільки журналіст одного телеканалу.

Медійники і громадські активні, небайдужі друзі, будь ласка, поширте інформацію, а хто в Києві то прийдіть на судове засідання по вже екс-директору Львівського Бронетанкового Заводу та його поплічниках. Потрібен розголос і підтримка щоб справу не спустили на гальма!!", - сказано у дописі.

Нагадаємо, за інформацію НАБУ і САПУ Львівський бронетанковий завод закупив 40 двигунів до танків серії Т-72. Міністерство оборони України виграло позов до Львівського бронетанкового заводу на стягнення 5,17 мільйона гривень з підприємства за поставлені не нові двигуни, які є предметом розслідування детективів НАБУ.

Раніше, скандальний директор Роман Тимків був звільнений з посади директора ДП "Львівський бронетанковий завод". 

"В документах написали, що двигуни 1-ї категорії, тобто нові, але виявилося, що це не так, і двигуни вже були у вжитку. 
По документах вони писали, що двигуни нові, однак, як з’ясовано слідством - зовсім не нові, рік їхнього випуску коливається від 70-х до 80-х років. Двигуни в 2008-му році по програмі Кабінету Міністрів були визначені як надлишкове майно Міністерства оборони, і фірмою "Укрінмаш" були реалізовані на внутрішньому ринку України як надлишкове майно Міністерства оборони по ціні 24 тисячі 750 гривень. Ці двигуни десь зберігалися, і в 2015-м у році через ряд підставних фірм були реалізовані на Львівському бронетанковому заводі, а потім Львівський бронетанковий завод реалізував їх вже по ціні 680 тисяч гривень. Гарна оборудка, правда? А якщо врахувати, що у нас в країні війна, і наші хлопці гинуть, а хтось з «мародерів» наживається на житті наших захисників", - пише Галина Янко.