korysni porady.info odyah ta vzuttya yak pochistiti hutro yenota v domashnh umovah 2В Україні вимагають заборонити виготовлення хутра. Про це йдеться на сайті електронних петицій Верховної Ради України.

Ініціатива вже набрала 26 837 підписів із 25 000 необхідних, тож її розглянуть депутати під час однієї із найближчих сесій.

Автором петиції є музикант, співзасновник та член ради ГО "Єдина Планета", посланець доброї волі ПРООН в Україні  Вишебаба Павло.

8787654567876767899"У країнах Європи триває процес законодавчої заборони виробництва хутра і Україна має негайно приєднатись до нього! Це єдиний спосіб зупинити переміщення жорстоких та шкідливих виробництв до нашої держави, яке вже розпочалося.

Україна - не вигрібна яма! Ми вимагаємо від депутатів ВР запобігти екологічній катастрофі та впровадити заборону на жорстоке хутрове виробництво.

Як і в країнах ЄС, така заборона має бути прийнята негайно, а повністю вступити в дію протягом 5-7 років, щоб працівники шкідливих ферм опанували іншу діяльність, а українська держава напрацювала механізм контролю за дотриманням заборони. Він має бути прийнятий не лише на папері, а реально діяти.

Переміщення з ЄС небезпечних для здоров'я українців виробництв вже розпочалося. Це відбувається через те, що виробництво хутра заборонили Великобританія, Австрія, Чехія, Сербія, Нідерланди, Хорватія, Словенія, Македонія, триває процес законодавчої заборони в абсолютній більшості країн ЄС, саме тому вони тікають в Україну!

Чому хутрове виробництво забороняють у цивілізованих країнах? Тому що хутрове виробництво це:

- ЗАБРУДНЕННЯ ДОВКІЛЛЯ: Світовий Банк відносить цю промисловість до п’ятірки найгірших із точки зору забруднення довкілля токсичними важкими металами.

- РИЗИК ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ: гній, послід, сеча від діяльності звіроферм потрапляють у ґрунт, водойми та підземні води. Часто вони забруднені вірусами та бактеріями, що можуть бути стійкими до антибіотиків та смертельно небезпечними для людей. Найпоширенішими хімікатами, що використовуються в хутровій індустрії є формальдегід (який пов’язують із лейкемією) і хром (пов’язують із різними формами раку)

- НЕГУМАННІ УМОВИ УТРИМАННЯ ТВАРИН: тісні клітки, неприродне середовище, годівля особинами свого виду, скорочена тривалість життя

- ЖОРСТОКИЙ ЗАБІЙ: електричний струм у пащу та анальний отвір, труїння газом, вприскування отрути, смерті в муках.

Ми не можемо допустити скорочення віку наших громадян та перетворення країни на криваву вигрібну яму! Підписуй петицію та запрошуй небайдужих!" - сказано у тексті петиції.