14616534567898Прокуратура у Львові домоглася повернення у комунальну власність міста приміщень на вул. Тесленка, 2, яке вибуло внаслідок «Афери століття», та приміщення на вул. Донецькій. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівщини. 

Йдеться, зокрема, про нежитлове приміщення площею більше 1000 кв м, вартістю понад 10 млн грн, що розташоване на вул. Тесленка, 2 у м. Львові.

Рішенням господарського суду Львівської області задоволено позов органів прокуратури області в інтересах держави (в особі Львівської міської ради) до фізичної особи.

Так, скасовано запис про державну реєстрацію права власності цієї особи на об’єкт нерухомого майна, а також витребувано його на користь територіальної громади м.Львова.

Суд погодився з позицією прокурора про те, що Львівська міська рада, як дійсний власник будівлі на вул. Тесленка, 2 у Львові, а також Управління комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, як орган уповноважений управляти майном львівської громади, не передавали іншим особам майнові права на спірне майно (шляхом приватизації або іншого відчуження), а тому таку нерухомість слід вважати такою, що вибула з володіння власника поза його волею.

А це у свою чергу і стало підставою для втручання у справу прокуратури. Відтак, завдяки вжитим заходам судове рішення реально виконано. Майно повернуто законному власнику.

Окрім того, у жовтні 2016 року керівник Львівської місцевої прокуратури №2 звернувся до Шевченківського районного суду м. Львова із позовом у інтересах держави (в особі Львівської міської ради до фізичної особи, Обласного комунального підприємства Львівської обласної ради "Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки") про витребування з чужого незаконного володіння приміщення на вулиці Донецькій у Львові.

Загальна площа цього нежитлового приміщення становила понад 847 кв м, а вартість – майже 460 тис грн (інвентаризаційна вартість).

Крім цього, місцева прокуратура вимагала скасувати акт державної реєстрації на право власності.

Як було встановлено, відповідно до рішення постійно діючого третейського суду (при асоціації «Український правовий альянс»), право приватної власності на спірний об’єкт зареєстровано за громадянином і, згодом, на підставі договорів дарування передано 0у приватну власність відповідача.

Прокуратура у суді довела незаконність таких дій, а відтак, Шевченківський районний суд м.Львова у травні минулого року задоволив позов прокуратури у повному обсязі. Однак, відповідачі оскаржили його у апеляційній інстанції.

Проте, остаточну крапку у справі поставив апеляційний суд Львівської області, який цьогоріч у вересні залишив без задоволення апеляційну скаргу, а рішення судді Павла Невойта (Шевченківський райсуд м.Львова) – без змін.