popovychaСьогодні, 25 лютого, депутати Львівської міської ради на сесії затвердили детальний план території у районі вул. Мартовича –Григоровича – Дудаєва. Він передбачає будівництво 5-поверхівки на вулиці Поповича,6. Існуючий будинок пропонують знести.

У протоколі містобудівної ради йдеться, що будинок на вулиці Поповича,6, що поблизу проспекту Тараса Шевченка пропонують знести. Двоповерховий будинок XIX ст. не є пам’яткою архітектури, утім розташований в історичному ареалі, нині він аварійний, людей звідти відселили, пише Твоє місто

На його місці ОСББ «Грушевський» має намір звести п’ятиповерховий будинок. Проєкту майбутнього будівництва ще немає, однак, за даними ДПТ, тут зможе проживати 40 людей, передбачений також підземний паркінг.

У вересні 2020 року депутати Львівської міської ради вже один раз затвердили цей детальний план території, однак міський голова Андрій Садовий наклав вето на цю ухвалу і депутати не змогли його подолати.bud2 a0da3

До 2018 року серед засновників ОСББ «Грушевський» був теперішній депутат Львівської міської ради від Європейської солідарності Назарій Бербека та його бізнес-партнер Тарас Дідик.

Утім Назарій Бербека сьогодні на засіданні заявив, що не має конфлікту інтересів стосовно цього питання, бо майно, яке є у рамках цього детального плану, колись належало йому, але він продав його ще у 2018 році.

Засновниками ОСББ є четверо осіб, серед яких 80-річна Степанія Марчак, мати Ігоря Марчака. Він був директором «Львівтеплоенерго» та головою правління «Львівгазу». Серед засновників також родина Лілія Князевич, Микола Князевич та Георгій Пушинський. Микола Князевич є головним державним інспектором Державної митної служби України.

Нагадаємо, ще з 1 січня минулого року всю проєктну документацію на нове будівництво в історичних місцях мали розробляти відповідно до історико-архітектурних опорних планів. Львів свій план мав отримати на початку 2020-го. Тоді керівниця управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко розповідала, що Львів поділять на 28 комплексних охоронних зон, а забудови – на кілька категорій: цінну, дисонуючу, компенсаційну та малоцінну. Але план досі перебуває на повторному погодженні в області і ще навіть не дійшов до Мінкульту.