cdf0338e6521ba50У Львівській обласній клінічній лікарні вдало прооперували 68-річного пацієнта із діагнозом аневризма аорти. За життя Віктора Жука медики боролись два тижні.

Про це Суспільному розповіли медики Львівської обласної клінічної лікарні.

Спершу рівнянин звернувся до місцевих лікарів, проте стан чоловіка ставав дедалі гіршим. Тоді його направили на лікування у відділення судинної хірургії Львівської обласної клінічної лікарні.

"Казали, ваше щастя, що ви доїдете до Львова до лікарні. Оце ваш шанс на життя. Мені жити залишалось буквальні лічені години", — каже пацієнт Віктор Жук.0bd0084bcfaad2ae

Під час лікування 68-річний чоловік втратив близько шести літрів крові та переніс три операції. За словами хірурга Ігоря Кобзи, переважно людей із таким діагнозом врятувати не вдається.

"Навіть закордонна література пише, що це є неоперабельні випадки здебільшого. І в нас було кілька спроб таких хворих врятувати, але, на жаль, це не вдавалось, тому що дуже швидко втрачається велика кількість крові. Людина не доживає до операції навіть", — каже Ігор Кобза.29fe82aaa605432d

Для того, щоб контролювати тиск пацієнта лікарі вперше вирішили тимчасово не зашивати рану.

"Була дуже добра думка, щоби не зашивати живіт. Живіт був покритий такою плівкою спеціальною і ми мали змогу контролювати. Це сприяло тому, що не підвищувався номінальний тиск, адже плівка є еластичнішою, ніж шкіра", — каже анестезіолог Роман Михальчук.

Протягом двох тижнів Віктор Жук перебував під наглядом львівських лікарів. Незабаром він повернеться додому.

"Зранку всі засинали, вся сім’я з молитвою про те, щоб зранку був добрий ранок. Добре, що живі, добре, що все добре. Лікарі вже дають згоду на перевезення тата до Рівного. Ми вже йдемо на поправку, все добре", — каже син пацієнта Андрій Жук.

Попереду в чоловіка буде тривала реабілітація. Рани після операцій можуть заживати до одного місяця, проте лікарі кажуть, що вже є позитивна динаміка.