S chego nachat stroitelstvo na uchastkeПідприємства Львівщини у січні-листопаді 2017 року виконали будівельних робіт на 4763,0 мільйони гривень. Індекс будівельної продукції у січні-листопаді 2017 року порівняно з січнем-листопадом 2016 року становив 108,0%. Про це інформують в ГУ статистики у Львівській області.

За видами об’єктів 39,2% обсягу будівельної продукції припало на інженерні споруди, з них найбільше виконано робіт на прокладанні трубопроводів, комунікацій, ліній електропередачіта будівництві комплексних промислових споруд. На будівництві нежитлових будівель виконано майже третина від загального обсягу робіт, житлових будівель – 27,9%.

Зросли обсяги будівельних робіт за усіма видами будівельної продукції, зокрема на будівництві інженерних споруд – на 10,8%, житла – на 8,7%, нежитлових будівель – на 4,0%. За характером будівництва обсяги робіт розподілились таким чином: роботи з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння склали 80,9% від загального обсягу, роботи з капітального ремонту – 11,5%, з поточного ремонту – 7,6%.

Серед регіонів Львівщини переважну частку (59,5%) загальнообласного обсягу будівельних робіт виконали підприємства Львова, значні обсяги виконані також будівельниками Стрийського (10,6%) та Пустомитівського (8,4%) районів.

Водночас, за інформацією ДАБІ у Львівській області, Упродовж липня – грудня  2017 року Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській зареєстрував та видав 8945 дозвільних документів.

Так, Департаментом зареєстровано 4211 повідомлень про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, 1240 декларацій про початок виконання підготовчих і  будівельних робіт, 3134  декларації про готовність об’єкту до експлуатації, видано 297 дозволів на початок виконання будівельних робіт та 63 сертифікати закінченого будівництвом об’єкту.

Відзначимо, що протягом 2017 року на території Львівської області було збудовано та введено в експлуатацію велику кількість промислових та сільськогосподарських об’єктів, у тому числі, об’єктів з іноземними інвестиціями.

Зокрема, ливарні цехи в місті Борислав та Новий Розділ, фабрику з пошиття авто чохлів у селі Кожичі Яворівського району, завод з виготовлення бортових електричних мереж у місті Броди, цехи з переробки м’яса, молока, цехи з приготування кормів, будівлі для ведення рибного та тваринницького господарства в селі Климець Сколівського району, силоси для зберігання зерна в місті Броди, смт. Жвирка Сокальського району, в селі Новосілки-Гостинні Самбірського району

Окрім того, Департаментом видано дозволи на будівництво об’єктів енергетики.

А саме на сонячні електростанції в селі Сокільники та смт. Щирець Пустомитівського району, в селі Малехів Жовківського району, в смт. Запитів Камянка-Бузького району, в селі Сіде Самбірського району, в селі Терновиця та селі Залужжя Яворівського району.

Таке зростання будівництва у промисловій, енергетичній сфері та у сфері сільського господарства збільшує кількість робочих місць на території області та сприяє покращенню інвестиційного клімату.