onyshkevych«Не беда, что Янус был двулик. В среднем, он считается хорошим». Слідкуючи за діями «Самопомочі», вкотре згадуються саме ці рядки ужгородського поета і філософа Фелікса Крівіна, що три місяці тому упокоївся на землі предків у Бєер-Шеві.

Ще не відгриміли блокадні битви і гучні заяви вождів і підвождьків «Самопомочі» про торгівлю на крові. Ще не стерлися з пам’яті героїчні і доволі вмотивовані виступи вождів і вождинь партії про необхідність прийняття закону про окуповані території. Ще…

Але поки одні діячі команди Садового цілком реальними діями на промерзлих редутах Донеччини та Луганщини відстоювали позицію багатьох українців, інша частина партійців у комфортних умовах львівської Ратуші сподоблялася на абсолютно протилежне.

З подачі «Самопомочі» вже не перший тиждень робляться спроби закріпити за ПАТ «ВіЕс банк» земельну ділянку на Цитаделі.

«Про надання ПАТ «ВіЕс банк» дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на вул.. П.Грабовського, 11 (територія історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель»)». Так раніше звучало питання, яке апріорі не мало шансів на проходження у сесійній залі. Якщо раптом хтось іще не знає, то власником понад 99,9 відсотків акцій згаданого банку є російський «Сбербанк».

А тут ще й Президент підклав «самопомічним» лобістам російського капіталу добрячу свиню. Певно, з великої особистої неприязні до Андрія Івановича він увів санкції проти «Сбербанку России» та її українських «дочок», включно з тим же «ВіЕс банком».

Зрозуміло, що повторно не виносити на сесію ухвалу, де фігурує назва опальної фінустанови, вистачило стриму навіть у Садового. Тож вирішили зіграти філігранно, згадавши, що свого часу росіяни купили «Фольксабанк», який ще раніше купив «ЕлектронБанк», а останньому то, як раз, і давали колись земельку.  Відтак на розгляд учорашньої сесії міськради виносився проект ухвали, який навряд щось би сказав пересічному громадянину: «Про внесення змін до договору оренди землі від 18.07.2002 №720». Змінами просто, не мудруючи, пропонувалося в тексті старого договору замінити  «ЕлектронБанк» на ПАТ «ВіЕс банк».

Може це стало несподіванкою для авторів і лобістів ухвали, але виявилося, що інші депутати таки вміють читати. Рішення, звісно, не підтримали. «За» - лише 22 райці, з яких майже уся фракція «Самопомочі».  

Особливо цинічно прозвучала заява голови фракції «Самопоміч» Андрія Шевціва, котрий апелював потребою наповнювати міський бюджет. Це за російські гроші. Це після блокади. Це після заяв Садового про торгівлю на крові…

Уже з нетерпінням очікую, чим непідкупні і послідовні депутати «Самопомочі» обґрунтовуватимуть потребу чергового проведення «Альфа-джазу». Підозрюю, що вкотре переконуватимуть мене та інших, що то все для нашого ж блага, аби ми, село немите, завдяки Садовому і Фрідману стали культурно багатшими.

Уже дописуючи текст, все таки подумав, що пасувало би висловити респект тим членам партії Садового, котрі спроможні бути не в «кодлі», не підтримувати політику лукавства,  а мати власну послідовну позицію.  Таких, на жаль, не так вже і багато. Але такі, на щастя, є. 

replika2

replika