У передмісті Львова, серед мальовничих лісів Конопниці, земельна ділянка розміром 0,17 га стала епіцентром судових баталій і кримінальних розслідувань.
З грудня 2015 року Іванов Олександр Миколайович володів цими землями та навіть почав будівництво на них. Але в 2019 році, несподівано для себе, він втратив право власності через шахрайську схему, яка розгорнулась за його спиною. У цьому заплутаному процесі «перепродажів» фігурує ім’я депутата Львівської облради Богдана Гагалюка, який наполягав, що є добросовісним власником, а також відстоював свої інтереси навіть у судових залах.
25 червня 2019 року від імені Іванова О.М. раптом «з’являється» довіреність на ім’я Сергієнка Олексія Юрійовича, жителя Донецької області. Усього за кілька днів, використовуючи підроблену довіреність, Сергієнко здійснює продаж землі Чадній Ірині Валеріївні. І хоча Іванов жодним чином не уповноважував Сергієнка на продаж своєї власності, ділянки одразу після купівлі Чадною були знову перепродані – львів’янам Максимову та Телішевському (детальніше за посиланням).
І ось, вже за місяць, земельні ділянки переходять до Богдана Гагалюка – через низку швидких угод він стає новим власником землі. 23 січня 2020 року, зрозумівши, що ділянки втрачено через підробку, Іванов звертається до поліції. У результаті кримінального провадження з’ясувалося, що підписи Іванова на довіреності від 25 червня 2019 року виконані не ним. Реєстр судових рішень. Але, попри висновок почеркознавчої експертизи, Пустомитівський районний суд, а згодом і Львівський апеляційний суд відмовили у позові Іванову.
Львівські суди виправдали Гагалюка, посилаючись на те, що він став власником майна добросовісно. На його користь також не взяли до уваги експертні докази про підробку документів. А так можна? (ред.))
Лише один суддя висловив незгоду з позицією колег, але якось Верховний Суд таки прийняв сторону Іванова, підтвердивши факти шахрайства та вказавши на незаконність передачі прав на землю Гагалюку (деталі справи за посиланням).
Повернувши землю, Іванов думав, що справедливість відновлено, проте Гагалюк, незважаючи на рішення Верховного Суду, ініціював нові судові розгляди у 2022-2024 роках, намагаючись закріпити за собою право власності. Його адвокати намагалися довести, що він є добросовісним власником і отримав ділянки правомірно. Проте, перебуваючи на службі в Збройних Силах України, використавши це як причину, Гагалюк зупинив судовий процес і, зрештою, у липні 2024 року відмовився від свого позову. Це означало остаточну перемогу для Іванова (деталі справи за посиланням).
Довідка:
Богдан Гагалюк – депутат Львівської обласної ради від Народного Руху України. Входить у 10-найбагатших обранців народу у стінах ЛОР.
Заснована Гагалюком ТзОВ «Львівська теплоенергетична компанія» почала освоювати бюджетні кошти при головуванні Богдана Гагалюка в Комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики у Львівській облраді. Так, ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» виграла близько 30 підрядів від бюджетних установ. Загалом компанія перемогла в закупівлях від бюджетних установ Львівщини на суму близько 220 млн. грн.
У 2017 року Гагалюк умисно затягував строки розгляду справи проти нього за несвоєчасне подання електронної декларації за 2016 рік до Національного агентства із питань запобігання корупції. Згодом Галицький районний суд визнав винним депутата Львівської облради Богдана Гагалюка у несвоєчасному поданні електронної декларації та оштрафував його на 850 грн.
Зараз Богдан Гагалюк суміщає військову службу з іншою діяльністю.
Джерело: Формула Радика