onyshkevychІсторія про нагородження зброєю від Міністерства внутрішніх справ уже давно була на слуху. Особливо після стрілянини імені Пашинського. Глава відомства Арсен Аваков не приховував, що, скориставшись своїми повноваженнями, нагородив сотні людей, але називати прізвища категорично відмовлявся.

Нарешті джерела Української правди в МВС «злили» інформацію про прізвища озброєних Аваковим мужів і дам. Ну що тут скажеш? Весело. Довгі спроби знайти логіку у принципах нагородження, на жаль, успіхом не увінчалися. Певно, що сам Арсен Борисович в курсі, але не «колеться».

Бо мій скромний розум ще може зрозуміти нагородження діячів вірменських товариств – земляки все таки. Ну Президенту і прем’єр-міністру теж гріх не дати. І навіть Гонтарєвій. Тій, сподіваюся, не з натяком. Якимось боком навіть розумію нагородження штурмовою гвинтівкою Коломойського. Чимось нагородити пасувало, за ту ж, приміром, оборону Дніпра від сепарів, але не будеш же самому Ігорю Валерієвичу вручати якогось убогого «Форта», мов якомусь Парасюку. От чого не розумію – на біса Яценюку здався кулемет «Максим»? Ну де Арсеній Петрович, а де та машинерія. Вона ж так строчить, що йому шкельця з окулярів повилітають, як захоче постріляти.  

Але менше з тим. Нас зараз найбільше цікавлять обдаровані львів’яни. Бо в непевні часи добре, коли кращі люди твого міста мають з чого стріляти. Зброї, значить, моїм землячкам надавали вдосталь, хоч формуй батальйон і відправляй десь під Авдіївку.  

Перші нагородження пішли за Майдан. Заслужили хлопці. Не знаю, чи конче зброєю, але хай буде так. Найбільше серед нагороджених свободівців.  Олег Тягнибок сміло може йти в атаку з австрійським "Glock 17".  Певно, якби треба було йти в розвідку, то Олег Ярославович вибрав би свого колишнього однопартійця, екс-голову Львівської облради Петра Колодія, якому подаровано аналогічний «ствол». Або ще одного колишнього свободівця, екс-генпрокурора Олега Махніцького з  "Glock 19". Гм, і чого ті свободівці так почали розбігатися, як тільки но їм зброю видали? Ще кільком свободівцям вручили по скромнішому українському «Форт 17» - Михайлу Блавацькому, Маркіяну Лопачаку, Юрію Михальчишину і Андрію Тягнибоку.

«Фортами» також нагороджено діячів Самооборони Майдану, більшість з яких нині є народними депутатами: Михайла Бондаря, Андрія Левуса, Богдана Матківського, Володимира Правосудова, Романа Семчишина, «сотника над сотниками» Андрія Парубія, його радника в РНБО Нестора Пронюка, головного лікаря Майдану Олега Мусія, коменданта Будинку профспілок Степана Кубіва і Володимира Парасюка. Дізнавшись цю інформацію, ті, кого ще не встиг побити кулаками чи ногами народний месник Володя, мали би жити у ще більшому страху.

Свої «Форти» отримали і два «народнофронтівці» Остап Семерак і Ігор Васюник. Делікатні дамські «Форти» вручили також волонтерці Ориславі Брезіцькій і міністру освіти Лілії Гриневич.

Не знаю, де був, коли роздавали пістолети, сотник 9-ї сотні Андрій Антонищак, але йому «Форта» не вистачило. Добре, що дали «макарова».  Натомість встиг отримати свого «Форта» голова наглядової ради ПАТ «Холдингова компанія «Еко-Дім» Володимир Артемович. За що точно – невідомо. Може за те, що його фірма щось для поліцейських будувала, а може просто хотів собі чоловік мати пістолет. 

Зрештою, Ігор Гринів на Майдані теж особливо не геройствував і на «Беркут» з голими руками не кидався. Але заробив у Авакова на крутіший TaurusPT 809 Е. На гоноровий швейцарсько-німецький SIG Sauer P226 ЕЕ чимось заслужив і Богдан Дубневич. Нащо воно йому – теж незрозуміло: на улюблене сафарі з тим же не поїдеш. Цікаво, що Дубневичу Ярославу не дали навіть рогатки.

Отаке. Можемо тепер мати чистий спокій. Москаль, як дізнається про нашу «партизанку», і близько до Львова не підійде. Тільки би нас перед тим не постріляли. Тьху-тьху-тьху, не пашинські ж все таки.