Мабуть, під час свят всі вже відпочили від новин про львівське сміття. Що ж, прийшов час видавати на гора нові цікаві факти. Зокрема по фірмі «Грінера», яка вивозить сміття з центрального району Львова, і претендує на те, щоб робити це вінших районах міста (конкурси вже оголошені).
Думаю, ви здивуєтесь, дізнавшись, що «Грінера» має російське коріння, її капітал, ймовірно, внесений російськими компаніями-гігантами, і вона має неопосередковане відношення до друга Путіна.
Почну з того, що зараз відкриті два кримінальні провадження. Приємно, що правоохоронці таки читають ЗМІ і реагують на звернення.Цитую перше:
«Органом досудового розслідування встановлено, що службові особи Галицької районної адміністрації Львівської міської ради в 2016 році вчинили зловживання своїм службовим становищем при проведенні конкурсу щодо надання послуг з вивезення ТПВ надавши перевагу учаснику ТзОВ «ГРІНЕРА УКРАЇНА».
Я про це писала раніше, по суті, виконком міськради напередодні прийняв дискримінаційну ухвалу, яка мала б забезпечити «Грінері» перемогу
Друге кримінальне провадження стосується доступу до правоустановчих документів і банківських рахунків «Грінери». Хочеться допомогти слідчим, бо мені здається, я приблизно знаю, що вони шукають.
Отже, почнемо.
«Грінера» не все життя була «Грінерою». З 2007 року це була компанія з назвою МТБ ГРУПП. Її засновниками були дві російські фірми:
ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "БАМТОННЕЛЬСТРОЙ", КРАСНОЯРСЬКИЙ КРАЙ, РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ, розмір внеску до статутного фонду - 22000.00 грн. та ВІДКРИТЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "УСК МОСТ", МОСКОВСЬКА ОБЛАСТЬ, , ЗАТ "ГОЛІЦИНО", РОСІЙСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ, розмір внеску до статутного фонду - 22000.00 грн.
Це російські гіганти, зокрема «Бамтонельстрой» котує акції на московській біржі, оборот на 2008 рік становив 9 млрд рублів. Основними її замовниками є російська залізниця та енергетичний сектор. Хоча сьогодні компанія, за даними ЗМІ, впевнено прямує до банкрутства, але й виконує ще надважливі інфстраструктурні замовлення
З Україною цю компанію, за даними ЗМІ, пов’язують спільні проекти, – роботи в Дніпропетровському метро, а в 2007 році вони купили 40% Київметробуду. Російські ЗМІ неодноразово висвітлювали факти корупції пов’язані з цією компанією і її власниками в Росії, зокрема і на будівельних роботах Олімпіади в Сочі, всього мегабагато, - можна шукати в неті.
Та мова не про те. Згодом МТБ ГРУПП, яка мала в засновниках російських гігантів - змінює назву і засновників. Засновником вже не МТБ Груп, а «Грінери» 5 серпня 2016 стає добре нам відомий громадянин США Богдан Михалусь.
Компанію з Києва перенесли до Львова, з юридичною адресоювулиця Чигиринська, будинок 34. Це наче адреса потужного підприємства, яке вивозить сміття з центрального району Львова, хоча насправді у цьому будинку,за словами сусідів,проживає мама Михалуся.
Що цікаво, статутний внесок фірми «Грінера» становить 44 тисячі грн., дата його остаточного формування 21.09.2008. Тобто, після фактичної зміни власників і перейменування статутний капітал залишився той самий, як і код ЄДРПОУ.
Повернімось до російських гігантів, які утворили МТБ Груп, яка згодом стала «Грінерою». Засновником російської СК МОСТ є вихідець з українського Конотопу Євгеній Сур, - російський мільйонер зі списків«Форбсу» ( 171 місце, 600 млн доларів станом на 2013 рік). Свій пакет акцій в СК МОСТ він продав Геннадію Тимченку(статки майже 11 млрд доларів США), якого називають другом Путіна.
Цілком можливо, що через впливового українця в Росії Євгенія Сура ці інфраструктурні проекти стали можливими в Україні. Однак, він і його дружина досі є співзасновниками українських компаній та офшорів, які займаються львівським сміттям через «Грінеру».
Певно, ви пам’ятаєте історію, публіковану в грудні минулого року, про офшор «Солар Енерджі Інвестментс» (власником якого є Євгеній Сур) і його причетність до Олександра Кснофонтова (чоловіка Руслани). Саме цей офшор є співзасновником компанії «Промбудівництво-К», яке надало пресувальне обладнання «Грінері», яке було здане ними місту в оренду за 1 гривню(тоді всі жартували, що то подарунок від Святого Миколая).
Також цей офшор є співзасновником української фірми «СОЛАР ЕНЕРДЖІ ІНВЕСТМЕНТС Україна», а її кінцевим бенефіціарієм є Ірина Сур, ймовірно, дружина Євгенія Сура (згідно російського реєстру, вони прописані разом) У них також є син Ігор Сур, усі вони тепер проживають в США.
Оскільки, Євгеній і Ірина Сур є громадянами США, я почала їх шукати в тамтешніх реєстрах. Ось тут є дані про них, співпадають імена, вік та адреси.
Євгеній Сур і члени його сім’ї є співзасновниками, менеджерами і т.д багатьох офшорів, серед них ці і ці.
В розділі зв’язки бачимо багато цікавих прізвищ. Через офшор VinexInvestments, LLC (річний дохід $92,000.00) чи Sharp-InvestHoldingsLtd сімейство Сурів пов’язане з цими людьми:
BorisKondrat, - людина з таким прізвищем та ім’ям часто фігурує в російській пресі, теж займається будівництвом, сьогодні він володіє часткою в УСК МОСТ .
Sergey Nazarkin, помічник Бориса Кондрата в СК Мост.
Valdimir kostylev, – це не помилка, так справді записано. Це може було зроблено для того, щоб людина не вказувала, що вона pep, себто наближена до політики і потребує контролю при відкритті юросіб чи банківських рахунків закордоном. Людина з таким прізвищем та ім’ям теж часто фігурує в російській пресі і є партнером Євгенія Сура по СК МОСТ.
Решта прізвищ зв’язків Ірини та Євгенія Сур теж дивують. Зокрема ці:Arkadiy Dubovoy, Vera Dubovoy, Aleksandr Garkusha.
Перші двоє є засновниками компанії APDDEVELOPERS, INC., яка разом з AleksandrGarkusha фігурує у скаргах кількох штатів, де їх минулого року звинуватили у хакерських крадіжках інсайдерської інформації впродовж 5 років мінімум на 100 млн. доларів зі світових бірж для подальших махінацій, ось уривок зі статті (інфо багато різними мовами. цей випадок сколихнув фінансовий світ)
«Украденные релизы хакеры передавали своим сообщникам в Украине, США и, возможно, России, а они, в свою очередь, использовали информацию для успешной торговли на биржах акциями крупных компаний, таких как Boeing, Hewlett-Packard, Caterpillar, Oracle и других»
А ось і скарга Штату Нью – Джерсі (така ж є і по Штату Джорджія)
Серед цих прізвищ фігурує і прізвище чоловіка української співачки Руслани Олександра Ксенофонтова. За словами останнього, він співпрацює з фірмою Євгенія та Ірини Сур SolarEnergyInvestmentLLC, яка стала співзасновником їхнього спільного підприємства, зареєстрованого в Україні.
Ксенофонтов дає достатньо високу оцінку своєму бізнес-партнеру: «ця людина – громадянин США, справжній у всіх розуміннях УКРАЇНЕЦЬ, патріот до самої своєї глибини, людина, яка ніколи не була українським чиновником, політиком, бюрократом, навіть не жила в Україні, є меценатом, який будує в Україні церкви та школи, відновлює музеї, допомагає нашій армії в АТО та вкладає гроші в розвиток української культури, незалежних медіа та незалежної енергетики, в тому числі і в сміттєпереробку».
От тільки забуває додати, що українець і патріот Євгеній Сур є ще й бізнес-партнером друзів Путіна. Цей українець з Конотопу насправді навіть не жив в дорослому віці в Україні, вищу освіту здобував у Москві, і капітали свої заробляв саме там ) а зараз виводить їх у США.
Підіб’ємо підсумки:
- Компанія «Грінера Україна» попри зміну засновників та назву має російське походження і, не виключено, російський капітал (хоча Богдан Михалусь всюди вказує, що інвестором є саме він. Думаю, якщо це так, то йому буде не складно це довести). Більше того, є підстави підозрювати, що ці кошти зароблені корупційним шляхом на великих інфраструктурних об’єктах в Росії.
- «Грінера Україна» взяла обладнання для пресування в компанії «Промбудівництво-К», яка фактично контролюється Іриною Сур, дружиною російського мільйонера Євгенія Сура. До речі, недавній директор «Грінери»сьогодні єуповноваженою особою саме «Промбудівництво-К». Тому походження цього обладнання, як і інвестицій у 1,5 млн євро(про які так з захватом писали львівські ЗМІ) - варто ретельно перевірити.
- Останні події показують, що «Грінера» конкурує із компанією«Захід ресурс плюс» за вивіз сміття зі Львова на конкурсах, оголошених районними адміністраціями.. А також на оголошеному ЛОДА конкурсііз спорудження сміттєпереробних заводів. Виглядає, що в «Грінери» все домовлено з міською владою, а в «Захід Ресурс Плюс», - з обласною. Результати конкурсів покажуть,чиї впливи є сильнішими.