1 3816287361872361873Питання вступу актуальне для кожного, хто закінчує школу. А польські університети вже багато років користуються популярністю серед українських абітурієнтів. Про специфіку вступу та навчання в польських університетах – у матеріалі.

Які є форми навчання у польському університеті

У Польщі, так само як і в Україні, існує декілька форм навчання в університеті. Втім, серед основних форм:

 • Очна форма навчання (stacjonarne) – коли студенти та викладачі під час навчання знаходяться безпосередньо в аудиторії та відвідують навчальний заклад на регулярній основі;

 • Заочна форма навчання (zaoczne) – коли студенти отримують матеріали для вивчення матеріалу самостійно та не мають потреби постійно перебувати у навчальному закладі;

 • Вечірня форма навчання (wieczorowe) – це така форма навчання, коли заняття проводяться ввечері, по закінченню робочого дня.

 • Дистанційна форма навчання (zdalne) – це така форма навчання, коли студенти навчаються за допомогою відеозв’язку.

Варто зазначити, що як правило, університети комбінують форми навчання між собою. Тому варто переглянути яка з них передбачена на спеціальності, яка вас цікавить.

Також, так само, як і в Україні, в Польщі передбачена державна форма навчання. І на неї можуть розраховувати як іноземці, так і громадяни країни. Кількість таких місць обмежена, втім, якщо вам або вашій дитині не вдалося вступити на навчання за кошт держави, можна спробувати отримати стипендію. На неї мають шанси усі, хто має якісь досягнення у навчанні, спорті тощо. Вартість навчання потрібно уточнювати на сайті університету.

Які потрібні документи для вступу в польський університет

Якщо ви вже обрали університет, то для вступу вам потрібно буде зібрати такий пакет документів:

 1. Документ, який підтверджує у вас наявність середньої освіти (атестат);

 2. Сертифікат, який підтверджує ваше знання польської мови. Найбільше для цих цілей підходять Державний сертифікат мовної компетентності та інші сертифікати, такі як Certificate Exam in Polish as a Foreign Language.

 3. Рекомендаційні листи від вчителів, професорів або інших осіб, які знають ваші здібності й вас особисто.

 4. Мотиваційний лист. У ньому потрібно пояснити чому ви хочете навчатися в цьому університеті й які ви маєте плани після отримання освіти.

 5. Паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

Зверніть увагу, що усі документи повинні бути перекладені на польську мову за допомогою присяжного перекладача. Також вони повинні бути завірені у відповідних органах.

Як подати документи на вступ до польського університету

Для того, щоб подати документи у польський університет, перш за все потрібно обрати навчальний заклад та програму. Як тільки ви це зробите, потрібно буде діяти за таким алгоритмом:

 1. Зареєструватися на порталі університету, який вас цікавить та створити там особистий кабінет.

 2. Завантажити усі необхідні документи у відсканованому вигляді та заповнити електронну заявку на вступ.

 3. Оплатити заявку на вступ до університету.

 4. Очікувати на повідомлення від університету. Це може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців.

 5. Якщо вашу заявку схвалять, університет відправить вам лист з подальшими інструкціями.

 Варто зазначити, що в залежності від університету процес подання документів може відрізнятися. Тому дотримуйтеся всіх інструкцій, які зазначені на сайті обраного вами навчального закладу.

Крім того, деякі університети також можуть проводити вступні випробування. Як правило, це стосується творчих спеціальностей. Тож будьте готові до цього. У разі, якщо ви або ваша дитина не пройде вступне випробування, гроші за оплату заявки повертатися не будуть.

Скільки років триває навчання у польському університеті

В залежності від рівня освіти тривалість навчання буде відрізнятися. Але як правило, терміни навчання становлять:

 • Бакалаврат – від 3 до 4 років;

 • Магістратура – від 1 до 2 років при наявності ступеню бакалавра.

 • Докторантура – від 3 до 4 років.

Тривалість навчання може відрізнятися в залежності від того, яку спеціальність ви обрали. Наприклад, на медичну спеціальність передбачена більша кількість років навчання. Також, більша кількість років навчання може бути передбачена й на творчих спеціальностях. Термін навчання потрібно дізнаватися на сайті конкретного університету.

Перспективи після навчання в польському університеті

Для випускників польських університетів відкривається багато перспектив. Серед них варто виділити такі:

 1. Можливість працевлаштування в Польщі за отриманою спеціальністю;

 2. Залишатися в Польщі на законних підставах. Польський диплом може полегшити вам процес отримання дозволу на проживання;

 3. Ви можете залишатися в Польщі для отримання додаткових навичок у вашій спеціалізації.

 4. Ви можете продовжити навчання у польському університеті на магістратурі або докторантурі.

Крім того, польський диплом визнається у всьому Європейському Союзі, тому ви зможете отримати роботу за своєю спеціальністю у будь-якій країні ЄС.

Джерело: Ukrainian in Poland