Sadovyj v zaporozhciЧого тільки Львів не пережив за свою історію. Князівсько-боярську ворожнечу, Бурундаєву орду, українсько-польські війни, перших, других і третіх москалів, німців, котрі затесалися між двома останніми, десятки бургомістрів і тисячі райців. І нічого – стоїть славне місто Лева, і розвивається на його Ратуші синьо-жовте знамено.

Зараз все виглядає так, що невдовзі місто переживе й Андрія Садового. Невідомо, щоправда, станеться це еволюційним шляхом на наступних елекціях, чи дочасно шляхом усунення діючого голови з посади. Сам Андрій Іванович дедалі частіше говорить саме про другий варіант – про відсторонення.

В який спосіб воно мало відбутися, мер не уточнює. Очевидно, якщо депутати не мають наміру його знімати, йдеться про можливий арешт з подальшими наслідками.

Згадаємо, у ХХІ столітті Львів уже залишався без міського голови. 27 вересня 2005 року депутати Львівської міськради переважною більшістю (70 голосів із 90) відправили у відставку Любомира Буняка. Півроку, що залишалися до запланованих нових виборів, на чолі міста стояв секретар ради Зиновій Сірик. Місто не рухнуло. Додамо тільки, що меру при відставці «пред’явили» безгосподарність та занепад пам’яток архітектури. Як бачимо, звинувачення Любомира Костянтиновича, через які він позбувся посади, абсолютно дрібні на тлі звинувачень Садовому.

Зрештою, це вже минуле. Доцільніше думати про сучасне і майбутнє. Що станеться зі Львовом, якщо збудуться вангування Андрія Івановича і його все таки в той чи інший спосіб відсторонять від посади? Цим Форпост поцікавився у голів депутатських фракцій Львівської міськради. Тобто, у людей, котрим у разі справдження найгірших прогнозів Садового, доведеться взяти на себе подвійну відповідальність за долю міста разом із секретарем ради Анатолієм Забарилом, який автоматично стане виконувачем обов’язки міського голови. Думкою останнього ми свідомо не цікавилися, оскільки в нинішній ситуації це б виглядало не вельми етично.

AdamykПетро АДАМИК, голова фракції Блоку Петра Порошенка:

«У разі чого, то рада в нас робоча і готова працювати. Все буде добре і гарно. Якщо Андрій Іванович не може дати собі ради, то питання вирішать депутати. Ми вже створили комісію і будемо вирішувати сміттєве питання самотужки. Але скажу, що пророкування мера не збудуться. Хай навіть не мріє, що його хтось відсторонить. Але він буде нести політичну відповідальність».

VeremchukВалерій ВЕРЕМЧУК, голова фракції «Народний контроль»:

«Як нам відомо, впродовж сотень років Львову не зашкодили ані чиїсь обрання, ані чиїсь відсторонення. Якщо раптом таке станеться тепер, то теж нічого не зміниться. Місто не впаде, комунальні служби, медичні а освітні заклади працюватимуть незалежно від прізвища начальника та його настрою. Єдине чого насправді можна очікувати, так це певного розбалансування у виконавчій владі. Бо сьогодні виконавчі органи працюють на виконання завдань мера, на його імідж і на його рейтинг, а до ради, на жаль, не завжди прислухаються».

kuzheliukЮрій КУЖЕЛЮК, голова фракції «Громадянська позиція»:

«Я вважаю, що Андрія Івановича ніхто не відсторонить. Його заяви – це просто нагнітання ситуації і хід на випередження. У нас всі політики хочуть виглядати трохи мучениками. Тому не бачу сенсу коментувати те, чого не буде».

LopachakМаркіян ЛОПАЧАК, голова фракції ВО «Свобода»:

«Гірше після відсторонення міського голови не буде в жодному разі. Зараз рівень недовіри до Садового в українському суспільстві зашкалює. А коли з’явиться нова людина, не переобтяжена негативом, то їй цілком до снаги буде вирішити те ж сміттєве питання, домовившись у тому числі з мешканцями інших міст. Але питання, чи буде це відсторонення. Бо ситуація все більше нагадує цирк. І внаслідок цього політичного цирку, який розігрується між центральною владою і Садовим у заручники потрапило мільйонне місто».

TelishevskiyІгор ТЕЛІШЕВСЬКИЙ, голова фракції УКРОП:

«Гадаю, що для міста це буде позитивом. Переконаний, що з відстороненням Садового проблему сміття вдасться розв’язати. І управлінню містом відставка чи відсторонення діючого мера нічим не зашкодять. Все одно у міста зараз немає жодної стратегії, все робиться хаотично, як от вбухування грошей у ремонти доріг, ймовірно, з відповідними відкатами. Натомість після відсторонення нарешті можуть з’явитися фахові менеджери, які організують ефективну роботу міської господарки».

CholiyТарас ЧОЛІЙ, голова фракції Української Галицької партії:

«Нічого страшного після відсторонення Садового не станеться. Він і так господаркою не займався. Помиляються ті, хто думає, що після відставки мера наступить біда. Зрештою, у Садового є найбільша фракція у міській раді, без якої немає можливості приймати якісь рішення. Тож він може не переживати, що без нього влаштують якісь дерибани».

ShevcivАндрій ШЕВЦІВ, голова фракції «Самопоміч»:

«Насправді мені таку ситуацію навіть важко уявити. Це було б абсолютно нездорово. Міський голова обраний значною кількістю львів’ян, переобраний зовсім недавно. Вибір львів’ян треба поважати. Причина атак на Андрія Садового, безперечно, в політиці. Львів у державі завжди був генератором ідей, які, зрештою, поширювалися на всю країну і перемагали. Сьогодні центральна влада не дає собі ради у багатьох питаннях. І превентивно побоюючись Львова і львів’ян, чиї позиції, зокрема, ретранслює діючий міський голова, намагається послабити позиції Львова, послабити його вплив на загальноукраїнську політику. Мовляв, маєте проблеми зі своїм сміттям, тож не пхайтеся до наших київських питань. Гіпотетичне відсторонення, зрозуміло, призведе до певної дестабілізації в місті і його господарстві. Хоча, звісно, є сформована команда, якій під силу витримати будь-які випробування. Але, повторюся, мені навіть страшно думати, що таке може статися».