У Львові є понад 200 готелів, різних класів та на будь-який смак. Великий вибір готелів є як в центрі Львова, так і в районах міста і на околицях. Для бюджетних туристів працює близько 300 хостелів. А для тих, хто хоче усамітнись та провести вихідні по-домашньому – квартири подобово і потижнево. Варіантів - на будь-який смак і гаманець. Однак, осінь приваблива не тільки для туристів, а й для аферистів.
«Форпост» дізнався, де безпечно і дешево переночувати у Львові.
Квартира подобово
Багато львів’ян здають власні квартири подобово. Однак, ви не застраховані від брудної постелі або від поганого запаху з холодильника. Фотографії часто не збігаються з реальним виглядом квартири. Іноді аферисти здають квартири за неіснуючими адресами або помешкання, у яких вже мешкають люди. Тому якщо у вас немає в місті знайомих, які зможуть заздалегідь перевірити квартиру, ви можете серйозно ризикувати своєю зручністю. Важливо – ні в якому разі не сплачуйте навіть половину суми наперед - тільки при поселенні. При заселенні також перевіряйте справність техніки та сантехніки. Щоб при виселенні не довелось плати до начебто зламаний телевізор. Ціни на подобову квартиру стартують від 600 гривень. Важлива складова ціноутворення – поверх, меблі та сезон. Гарячий період – свята, фестивалі чи великі концерти, у цей час ціни на все житло збільшуються на 40-60 %.
Хостел
Ви любите мандрувати, але гроші волієте витрачати радше на розваги, аніж на дорогий готель? Тоді ночівля у бюджетному хостелі – це саме те, що вам потрібно! Це – найдешевший спосіб переночувати на чистому ліжку зі сніданком і гарячим душем. Хостел - не поганий варіант, ціни значно дешевші, їх більше і ймовірність забронювати номер тут і зараз - вища, але хостел – це елітний гуртожиток. Біля вас може спати ще хтось, хропіти, з дівчиною не зупинишся. Цей варіант здебільшого розрахований на студентів чи бюджетних туристів, яким головне ліжко і душ. Ціни дійсно дешеві, але душ загальний на всіх, у якому часто вода включається за графіком. У деяких хостелах є холодильник, телевізор та інтернет. Хостелів по Львову дуже багато, можна підібрати зручну локацію – центр, вокзал, торгові центри. Оскільки хостел дуже нагадує гуртожиток, а у кімнатах живуть по двоє-восьмеро, то не рідко тут трапляються і крадіжки. Тому у хостелі повинні бути шафки чи сейфи, що закриваються, або приміщення, в якому можна залишити речі і до якого клієнт матиме доступ у будь-який час. Сніданок може бути включений у вартість проживання, або в хостелі буде кухня, де мешканці зможуть приготувати їжу самостійно. Ціни на проживання стартують від 150 гривень за ніч за одне ліжко-місце. При цьому не варто думати, що хостел – це облізлі стіни, антисанітарія та бідність. За чистотою і порядком стежать в хостелах не гірше, ніж в готелях.
Готелі
Якщо дозволить гаманець, то оселяйтеся в готелі. Це найпопулярніший та найбезпечніший варіант. Високі ціни виправдані високим сервісом - місцеві готелі звикли обслуговувати іноземців та послуги надають відповідної якості. Краще шукати місце проживання в Інтернеті англійською «hotels in Lviv Ukraine». Так ви потрапляєте на ті готелі, які розраховують приймати здебільшого європейців. Отже, якість послуг буде на висоті. Двомісний стандартний номер можна зняти за 300 гривень, а за номер покращенного типу доведеться викласти від 500 гривень за ніч. Часто у цю суму входить сніданок та прибирання номеру. Є у Львові готелі і класу «люкс». Ціни на найдорожчі номери стартують від 3 200 гривень за ніч. Так, у готелі «Leopolis» можна переночувати у апартаментах «Король Данило» за кругленьку суму – 4 500 гривень.
Забронювати номер у львівських готелях можна через Booking. Дуже зручно, але з націнкою. Тому на сайті краще шукати готелі, читати відгуки, переглядати фото, а замовляти номер безпосредньо за номером телефону готелю, або на офіційному сайті. До речі, перший готель у Львові з’явився у 1785 році. Саме тоді на місці теперішнього Музею етнографії на проспекті Свободи підприємець Йоганн Прешель спорудив триповерхову будівлю – перший львівський готель, який називався «Під римським цезарем».
Для будівництва використали цеглу розібраного шпиталю Святого Духа на теперішній площі Івана Підкови. На початку ХІХ століття будинок готелю вважався найбільш імпозантною кам’яницею на Нижніх Валах після Губерніального управління.
Від редакції. Про варіанти ночівлі у Львові все ж варто порадитись з друзями чи запитати у місцевих. Їхати навмання все ж ризиковано. Перед поїздкою перевірте, чи не відбувається на момент вашого приїзду у місті велике свято чи фестиваль. Бо знайти житло буде важче.
Багато туристів у Львові надають перевагу оренді квартир подобово. Однак, не варто сліпо довіряти фотографіям на сайті чи розповідям орендодавця. Попросіть знайомих перевірити квартиру, або хоча б адресу.