prokuraturaУ вівторок когорта борців з незаконним забудовами прийшла на особистий прийом до прокурора області Ю. Квятківського зі скаргою на бездіяльність процесуальних прокурорів і очевидне «кришування» прокуратурою злочинів посадових осіб Державної архітектурно-будівельної інспекції та Львівської міської ради за фактами нищення культурної спадщини.

Це не вперше «Народна дія Львів» навідується до Ю.Квятківського.

23 травня 2017 року після акції протесту вже вкотре Ю.Квятківський прийняв активістів і пообіцяв їм зрушити з мертвої точки глибу боротьби з незаконними забудовами у Львові, в тому числі за нищення культурної спадщини.

Але не бачачи жодних результатів , у вівторок прийшли знов до головного правоохоронця вимагати боротися зі злочинами!

Невловимий прокурор

Прийшовши у вівторок вранці дружним колективом в приймальну, ми вчергове почули, що «сьогодні Юрія Віталійовича не буде. Він на виїзді»

На питання, які ж такі нагальні справи відірвали прокурора області від передбаченого посадовими обов’язками прийому громадян, почули, що він виїхав на аварію, яка сталася біля села Надітичі. Там справді вранці сталася страшна аварія.

Але відколи прокурор області почав особисто виїжджати на ДТП?

Чому покинув прийом громадян, і що він міг вирішити на тій аварії?

Хтось бачив Юрія Вікторовича на місці аварії?

Народнодіївці обурилися, бо це вкотре вони приходять на прийом, а прокурор області його не веде.І написали запит до доступ до публічної інформації, щоб нам надали відомості, на якій підставі прокурор області був відсутній у встановлені години на робочому місці. Обіцяємо відповідь опублікувати.

А далі просто детектив

Не бажаючи реєструвати свої скарги без прокурора області, в приймальні ми домовляємося організувати акцію протесту, заявку на яку тут же ж написали. І один з активістів пішов її реєструвати у ЦНАП, а інші – купувати маркери і папір для плакатів.

І о чудо – прокурор з’явився і навіть розпочав прийом громадян!

Хоча, чітко переконані, що якщо би ми не написали заяву і не почали підготовку акції – так ніхто його б і не вів.

Як часто буває у дні прийому Квятківського.

Заходи по одному!

kviatkivskiy2
Прокурор Львівщини Юрій Квятківський
Незважаючи на те, що скарга в нас була одна на всіх, Юрій Вікторович не дозволив зайти до нього на прийом одразу усім, і приймав кожного окремо.

Скільки ми не намагалися пояснити, що скарга в нас одна, і ми просто кожен наведемо свої аргументи по ній – прокурор був невблаганний.

В результаті кожен з нас був величезному залі один VS прокурор області і п’ять його поплічників.

Малокомфортна компанія, якщо чесно.

Сліпа, глуха і німа прокуратура

Чого ж ми вкотре прийшли до Квятківського?

Бо добившись накінець відкриття провадження (№42016140000000136) за фактами порушень посадовими особами Департаменту ДАБІ у Львівській області та Львівської міської ради пам’яткоохоронного законодавства, що призвело до пошкодження або знищення об’єктів історико-культурної спадщини Голубовича, 37; Дорошенка, 53; Чайковського, 31; Карманського, 21.

За 2016 рік подано ще близько десятка заяв з описами фактів тих самих системних порушень.

І не лише описами, а навіть рішеннями судів, які встановлюють порушення пам’яткоохоронного законодавства.

Крім того, ще у 2015 році прокуратура області вперше подала в суд, щоб визнати бездіяльність Львівської міської ради щодо історико-культурних земель в центрі Львова.

У цій справі (813/716/16) суд дослухався прокуратури і визнав бездіяльність Львівської міської ради щодо незабезпечення охорони земель в історичному ареалі. І зобов’язав встановити межі історичного ареалу в натурі і визнати усі землі там землями історико-культурного призначення.

Здвалося б «Ура!» Ось вони, доводи порушень. Які дозволять не стільки покарати нищителів спадщини, скільки зупинити ті безчинства у Львові!

Але не можна бути наївним!

Міська рада, яка плює на рішення суду

Міськрада сама рішення суду не виконала. І виконавча служба в серпні 2016 р. відкрила провадження. Але більшість депутатів навіть не знають, що така справі в суді була, і що суд зобов’язав їх щось зробити. Зі серпня 2016 року до депутатів ніхто офіційно не довів це рішення суду.

У цей час цінні історико-культурні землі далі дерибаняться повним ходом, забудови далі ведуться, а прокуратура поглохла, посліпла і заніміла.

Хоча тільки за цим рішенням можна би було пересадити пів міськради.

Адже скільки років дерибанилися найцінніші землі, якими ЛМР без згоди Верховної ради розпоряджатися не може!

Як прокуратура «зливає» справи

І справу гарно би зам’яли, як би не ті настирливі активісти: ходили то до прокуратури, до поліції і вимагали щось робити!

Розуміючи загрозливість становища посадовців і наявність реальних підстав таки когось в міськраді посадити за грати, прокурори провертають геніальну, роками накатану схему.

Незважаючи на обіцянки народнодіївцям «взяти справу на особистий контроль», «активізувати розслідування» прокурорів різних рівнів, її забирають у слідчої обласної поліції. І заступник прокурора області Подубинський передає справу по більш, ніж десяти об’єктах, історичному ареалу і заповіднику …. дільничному слідчому…. Залізничного району.

Як рядовий дільничний може розслідувати таку резонансну справу, ще й такого обсягу – уявити важко.

Більшість з них не здатні розрізнити пам’ятку національного і місцевого значення. А вислів «детальний план території» не можуть запам’ятати і пишуть під диктовку (це з власного досвіду)

А далі ще цікавіше. Одразу після акції під прокуратурою 23 травня 2017 р. заступник місцевої прокуратури Бабій А. вирішує приєднати таку величезну і дуже показову справу до порівняно незначного і абсолютно недотичного до цієї справи провадження. Яке відношення до посадовців не має.

Такий трюк прокуратури з об’єднаннями – це класика як одночасно закрити потрібну справу і покращити статистику.

І все в прокуратури в ажурі і на одну справу менше, і карати нікого не треба. А там, дай Бог, активісти забудуть, не знайдуть того провадження, і посадовці спатимуть спокійно!

Але ми вже навчені.

І за багато років вивчили, як прокуратура може догодити забудовникам.Причому ніби-то абсолютно законно. Через процесуальні порушення.

Але справа про пам’ятки і землі історико-культурного призначення для народнодіївців як червона шмата.

Чергове «отримаєте письмову відповідь»

На сьогоднішньому прийомі Ю.Квятківський кожному обіцяв, що напише письмову відповідь. Але чи буде це чергова відписка ні про що з пропозицією оскаржити її в суді чи до вищестоячої прокуратури, чи дійсно прокуратура нарешті (з великого чуда) почне працювати – побачимо!

А поки хай львів’яни знають, що уже сьогодні покарати посадовців за порушення пам’яткоохоронного законодавства можна.

Була би політична воля прокуратури!

Звернення ГО «Народна дія Львів» до прокурора Львівської області Ю.В.Квятківського