Lviv regions uaНе так давно голова ЛОДА викликав представника польського консульства у зв’язку із незадовільною роботою контролюючих служб РП при пропуску організованих груп українців, які їхали в Перемишль для участі в Святі національної пам`яті.

Здавалося в чому проблема, адже черги на кордоні не виняток, а правило, однак дивно, що такий тривалий час очікування був в неділю, коли магазини в РП зачинені, а пункти пропуску по суті пусті.

300x0w 2Зміни в чинне законодавство, що регулюють "човниковий бізнес", вже позитивно вплинуло на кількість автомобілів, що перетинають кордон, і дещо послабило навантаження на кордон. Разом з тим безвіз, зростання кількості студентів, що навчаються в ЄС та трудова міграція з України призвела до того, що кілька днів на рік (у вихідні дні, такі як Різдво чи Пасха), т.зв. наші "імігранти" повертаються додому. Відповідно існуюча мережа пунків пропуску не здатна справитись із такою кількістю бажаючих перетнути кордон.

Ще одним проблемним періодом є час відпусток, коли навантаження на пункти пропуску ще більше зростають.
Звідси і висновок для того, щоб уникнути таких ситуацій у майбутньому потрібно покращувати прикордонну інфраструктуру, відкривати нові пункти пропуску та реконструйовувати існуючі. Разом з тим будівництво справа не швидка, а тому слід шукати альтернативні (тимчасові) шляхи для вирішення цього питання.

300x0w 1В 2016 році Львівська митниця з метою покращення прикордонної інфраструктури надала в ЛОДА пропозиції щодо включення в Стратегію розвитку Львівщини до 2020 року та до Плану реалізації Стратегії у 2017-2018 роках, які потрапили до остаточних редакцій документів (Програма Відкриті кордони). Проте через відсутність фінансування реалізувати намічені плани не вдалось. Хоча для мене позитивом є те, що наявність проблеми розуміють і не намагаються її замовчувати.

Паралельно із необхідністю розбудови прикордонної інфраструктури існувало розуміння у потребі розвитку інформаційної складової для подорожуючих, тому ще в 2016 році Працівниками Львівської митниці було створено веб-ресурс, який згодом було використано і колегами з Волинської митниці (http://loda.gov.ua/karta_kordon/index.php).

Однак у час інформаційних технологій існувала потреба у мобільному додатку, який би вирішував згадане питання. Часом з’являлися аплікації, які десь частково стосувались даної проблеми, але або вони були платними, або ж акцентували увагу лише на камерах Прикордонної служби, котрі через об’єктивні причини не завжди можуть дати уявлення про ситуацію перед пунктами пропуску.

300x0wІ ось нарешті завершено розробку програми для перевірки стану завантаження пунктів пропуску Львівської області (поки що тільки для IPhone). Ця ідея насправді виникла досить давно, проте лише зараз завдяки вірі в ідею, таланту і праці Dmytro Nosulich, Vasyl Boyarchuk, Кирило Пісковець, Roman Kabachenko, Volodymyr Shlikhta її вдалось реалізувати. За що їм велике спасибі. Вперше про таку аплікацію задумався, коли підглянув подібну програму в польських колег. Просте копіювання функціоналу було неправильним, тому до того, що є в польській програмі добавили дещо свого.

Отже тепер в цій програмі Ви можете:

1. Подивитись стан завантаженості в пунктах пропуску Львівської області (зеленим кольором позначені пункти, де немає черг, жовтим, де навантаження є середнім, червоним - де черга є значною, );
2. Переглянути зображення з веб-камер перед пунктами пропуску;
3. Переглянути цифрові дані митниці та прикордонної служби щодо кількості легкових авто, які знаходяться перед та в пунктах пропуску (якщо ж ви не довіряєте цим даним - можна просто подивитись на карті Google, де є на дорозі корки);
3. Переглянути орієнтовний час очікування на перетин кордону;
4. спрогнозувати, який буде час очікування (залежно від часу, дня тижня та пункту пропуску);
5.Ознайомитись з інформацією про конкретні пункти пропуску (обмеження щодо товарів, які існують в конкретному пункті пропуску, час перезмінки, контактна інформація (ПІП та телефони) щодо керівництва та чергового.
6.Посилання на веб-сайти посольств в країнах-членах ЄС;
7.Пам'ятка для подорожуючих за кордон;
8.Дані щодо послуг, які надаються в пункті пропуску та підприємства, що забезпечують їх.

Найближчим часом програму доповнимо «митним калькулятором», за допомогою якого кожен громадянин зможе розрахувати суму податків, що підлягатиме сплаті при ввезенні товарів в Україну.

Так що перед плануванням своєї відпустки чи бізнес подорожі - не полінуйтеся і перед виїздом перегляньте, де черги менші, і тоді перетин кордону буде для Вас легкий (щиро Вам цього бажаю).

Ото ж завантажуйте і користуйтесь програмою «Easy Border UA” з AppStore.

Якщо ж у Вас є думки щодо функціоналу який необхідно додати, то пишіть в коментарях чи в приват, спробуємо їх реалізувати.

https://itunes.apple.com/us/app/easy-border-ua/id1401247479